کد خبر: ۵۴۴۲۳۶
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸

دولت ایتالیا در حال برنامه‌ریزی برای کشتار جمعی از گرازهای وحشی است که پایتخت این کشور را به وحشت انداخته‌اند.

به گزارش شفاف، شهر رم تحت محاصره تعداد فزاینده گرازهای وحشی قرار گرفته است و دولت ایتالیا در حال برنامه‌ریزی برای کشتار جمعی از گرازهای وحشی است که در حال حاضر پایتخت این کشور را به وحشت انداخته‌اند. این گرازها که به داخل شهر راه پیدا کرده‌اند، از سطل‌های زباله غذا می‌خورند و حتی به ساکنان محلی حمله می‌کنند.

سال‌هاست که این حیوانات در حومه رم زندگی می‌کنند اما گزارش‌های هجوم به شهر در ماه‌های اخیر افزایش یافته است. مشکل ورود گرازها به شهر زمانی جدی‌تر شد که مؤسسه دامپزشکی ایتالیایی "IZSUM" تأیید کرد که آزمایش سه لاشه گراز برای تب خوکی آفریقایی و یک بیماری ویروسی بسیار مسری، مثبت شده است. البته این بیماری هیچ تأثیری بر سلامت انسان ندارد اما خطری برای سایر حیوانات محسوب می‌شود.

بحران های محیط زیست ,

به گزارش شفاف، چندین منطقه توسط مقامات بهداشتی "منطقه قرمز" اعلام شده است.

اولین مورد تب خوکی در ماه ژانویه در منطقه "Piedmont" در شمال ایتالیا شناسایی شد و مقامات مشتاق هستند تا شیوع آن را کاهش دهند. این بیماری مهلک باعث مرگ هزاران حیوان وحشی و پرورشی در کشورهایی مانند چین و روسیه شده است و میلیون‌ها حیوان در سرتاسر جهان برای جلوگیری از شیوع آن سلاخی شده‌اند.

بحران های محیط زیست ,

در حالی که حملات گراز وحشی نادر است، تعدادی از حوادث در منطقه "Balduina" در شمال غربی شهر رم گزارش شده است, در یکی از این گزارشات, زنی پس از بیرون آوردن زباله‌ها و زمانی که قصد داشته زباله را داخل سطل بیاندازد, توسط یک گراز مورد حمله قرار گرفته و به بیمارستان منتقل شده است.

وی در این رابطه اظهار کرد: حیوان بالای سر من بود و اگر سگم از من دفاع نمی‌کرد، نمی‌دانم چه اتفاقی می‌افتاد. این حملات باعث شده تا ساکنان بالدوینا و شش منطقه اطراف آن ساعت 8:30 شب مقررات منع آمد و شد را اتخاذ کنند تا از مردم در برابر حملات بیشتر محافظت شود.

بحران های محیط زیست ,

وزیر بهداشت ایتالیا در این رابطه می‌گوید: گرازها به شهرها, پارک‌ها و محله‌های ما حمله کرده‌اند و من معتقدم که اکنون زمان مناسبی است که یک طرح مهم برای حذف  و کاهش تعداد آن‌ها را در نظر بگیریم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: