کد خبر: ۵۴۴۲۷۳
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۳

با توجه به محرومیت روس‌ها از شرکت در مسابقات بین‌المللی کشتی، به نظر می‌رسد میزبانی سال آینده مسابقات جهانی که به واسطه کسب سهمه المپیک ۲۰۲۴، مسابقه مهمی خواهد بود هم از آنها گرفته شود.

به گزارش شفاف، بعد از آغاز جنگ روسیه علیه اوکراین، کمیته بین‌المللی المپیک علیه روس‌ها موضع‌گیری کرد و همین اتفاق در ادامه باعث شد بسیاری از فدراسیون‌های جهانی این کشور را همراه با بلاروس از شرکت در مسابقات رسمی و بین‌المللی محروم کنند.

اتحادیه جهانی کشتی که روس‌ها آنجا بسیار پرنفوذ هستند جزو آخرین نهادهای جهانی ورزش بود که محرومیت علیه روس‌ها را اعلام کرد و تا اینجای کار، مسابقات قهرمانی اروپا بدون حضور این ابرقدرت برگزار شده است.

حالا دیگر به نظر می‌رسد کشتی‌گیران این کشور غایب مسابقات جهانی 2022 بلگراد باشند، اما علاوه بر این محرومیت، گفته می‌شود که میزبانی سال آینده روس‌ها نیز به خطر افتاده است.

آنها میزبانی مسابقه بسیار پراهمیتی را برعهده داشتند، مسابقه‌ای که اولین مرحله از گزینش کشتی‌گیران برای المپیک 2024 پاریس محسوب خواهد شد و این کار همه کشورها را در جهانی سال آینده سخت می‌کرد؛ چراکه به خودی خود مسابقه جهانی قبل از المپیک از سطحی بسیار بالا برخوردار است و وقتی این مسابقه در خاک روس‌ها برگزار شود، قطعاً دشواری کار دوچندان خواهد شد.

حالا اینطور که پیداست با تداوم جنگ، اتحادیه جهانی کشتی مجبور است تکلیف تیم‌ها و میزبان سال آینده را هر چه زودتر مشخص کند.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: