کد خبر: ۵۴۴۳۵۴
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۶

دکتر محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس هیات امنای بنیاد فرهنگی هنری رودکی، مجید زین العابدین را به عنوان مشاور وزیر و مدیر عامل این بنیاد منصوب کرد.

به گزارش شفاف، در حکم دکتر اسماعیلی خطاب به زین العابدین آمده است:

شناخت و به کارگیری استعدادهای درخشان هنری و ادبی در سطح داخلی و بین المللی به ویژه نسل جوان انقلابی، حمایت مادی و معنوی از آفرینش‌های حرفه‌ای هنرمندان کشور، تلاش برای پیشرفت و توسعه هنر هم‌تراز با شاَن تاریخی _ ملی و دینی ایران اسلامی، حمایت از جشنواره‌های هنری و ادبی فاخر در سطح ملی و بین المللی، تبیین و نشر مبانی نظری هنر و نمونه سازی در زمینه‌های دینی و انقلابی از وظایف مدیرعامل جدید این بنیاد برشمرده شده است. 

بنیاد فرهنگی هنری رودکی بر اساس مصوبه هیات وزیران و به استناد ماده واحده قانونی مصوب مجلس شورای اسلامی تشکیل شده است و از مهمترین بنیادهای فرهنگی کشور است که به منظور حمایت از پیشرفت و اعتبار برجسته ملی و بین المللی فعالیت‌های هنری و ادبی کشور زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت  می‌کند.‌ این بنیاد علاوه بر تولید محصولات و محتوای فاخر فرهنگی، با بهره از زیرساخت‌های راهبردی، به پرورش استعدادهای درخشان هنری نیز می‌پردازد.

مجید زین العابدین در حال حاضر مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است و پیش از این مدیر شبکه یک سیما بود و به عنوان یکی از مدیران خوش سابقه فرهنگی در کشور، به مدت یک دهه مدیریت شبکه های 1 ، 3 و 5 تلویزیون را هم در کارنامه دارد.

پیش از این مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی بود. افضلی از مهر 1398 مدیرعامل بنیاد رودکی شد و مدیریت او در این بنیاد تا اردیبهشت 1401 ادامه داشت.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: