کد خبر: ۵۴۴۳۶۸
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۸

پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است که فوتبال ایران باید مطابق برنامه جلو برود و متکی به افراد مختلف نباشد.

به گزارش شفاف، هادی طباطبایی که عصر امروز (یکشنبه) در ساختمان فدراسیون فوتبال حاضر شده بود، درباره قهرمانی استقلال در لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: هواداران استقلال در سال‌های گذشته خیلی اذیت شدند و لذتی که باید از فوتبال می‌بردند، نبردند. این قهرمانی را به آنها تبریک می‌گویم. استقلال امسال آرامش داشت و این موضوع به باشگاه اجازه داد از تمامی ظرفیت‌های خود استفاده کند.

وی با تمجید از اعضای کادر فنی استقلال تصریح کرد: گابریل پین ساختار دفاعی را خوب می‌شناسد و به ساختار دفاعی استقلال هم کمک زیادی کرد. فرهاد مجیدی روح برنده شدن را به بازیکنان القا کرد و نباید از نقش او گذشت. استقلال به خاطر همین روح، کمترین نوسان را داشت و هر بازیکنی که به زمین می‌آمد، با تمام وجود خود بازی می‌کرد. این نشان می‌دهد تیم به تفکر لازم رسیده بود و میل به پیروزی داشت.

پیشکسوت فوتبال ایران در مورد دلایل حضورش در فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: خیلی وقت بود که به فدراسیون نیامده بودم. من کلاس‌های مربیگری حرفه‌ای را پشت سر گذاشتم و فرصت نمی‌شد که مدرکم را بگیرم. کارت مربیگری در هر جای دنیا به درد ما می‌خورد و باید آن را داشته باشیم.

طباطبایی در پاسخ به این پرسش که آیا بابت فعالیت خود به‌عنوان مربی دروازه‌بانان تیم امید از فدراسیون فوتبال طلب دارد یا خیر، گفت: خیر. من بعد از آن دوره، دروازه‌بانی را کنار گذاشتم و چهار سال بعد دستیار محمد خاکپور بودم. پس از آنهم سرمربی داماش شدم.

وی در مورد وضعیت تیم ملی فوتبال ایران و دیدارهای دوستانه‌ای که باید برای این تیم در نظر گرفته شود، عنوان کرد: ما تدارک خاصی نمی‌بینیم. مشکل فوتبال ما، مشکل امروز نیست که بگوییم چرا تدارک خوبی ندیده‌ایم. دو دهه است که چنین مشکلاتی داریم. همیشه فوتبال ما دچار روزمرگی بوده است و باید به سمتی برود که ساختار و برنامه داشته باشد. شرایط باید به گونه‌ای باشد که اگر افراد تغییر می‌کنند، برنامه‌ها اجرا شود.

پیشکسوت فوتبال کشورمان با اشاره به تغییرات در رأس فدراسیون فوتبال بیان کرد: اکنون صحبت از تحول در فدراسیون فوتبال است. این تغییرات می‌تواند هر زمانی رخ بدهد و مهم این است که فدراسیون برنامه داشته باشد. این روند باید از جایی آغاز شود و ما برنامه‌های خودمان را داشته باشیم. اینکه فوتبال ما به سمت مسیر «باری به هر جهت» باشد، در شأن‌مان نیست و فوتبال ایران می‌تواند فراتر از آسیا باشد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: