کد خبر: ۵۴۴۴۳۳
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۲

سرمربی تیم والیبال پیکان گفت: بازی امروز جنگ سرویس بود. تیم ما و ژاپن به ترتیب ۱۸ و ۱۷ سرویس خراب کردیم و دلیلش این بود که باید سرویس ریسکی می‌زدیم.

به گزارش شفاف، تیم والیبال پیکان در دومین دیدار خود از جام باشگاه‌های آسیا مقابل سانتوری ژاپن به میدان رفت و سه بر یک پیروز شد.
پیمان اکبری، سرمربی پیکان در کنفرانس خبری بعد از این مسابقه گفت: خیلی خوشحالم که آقای کوتا یامامورا (سرمربی ژاپن) را بعد از سال‌ها دیدم. زمانی ما در تیم‌های ملی ایران و ژاپن همبازی بودیم و خاطرات خوبی داریم. به خاطر بازی تیمش تبریک می‌گویم خیلی خوب جنگیدند و بازی کردند. با اسم‌ها کاری نداشتند و برای هر توپ تلاش کردند. به تیم خودم هم بابت بازی خوبشان تبریک می‌گویم. هر چند ست اول را واگذار کردیم اما خوب بازی کردیم.

او افزود: ژاپن در ست اول بهتر از ما بود و تا آخر مسابقه هم جنگنده کار کرد. بازیکنان ما هم تلاش کردند تا برتری امتیازی خود را تا آخر حفظ کند. بازی امروز جنگ سرویس بود. تیم ما و ژاپن به ترتیب  ۱۸ و ۱۷ سرویس خراب کردیم و دلیلش این بود که باید سرویس ریسکی می‌زدیم اما ما پنج امتیاز مستقیم از سرویس گرفتیم که خیلی برایمان خوب بود. ژاپن تیم‌ ما را تحت فشار قرار داد که خوب بود. باید برای هر امتیاز جنگید چون هیچ تیمی از پیش بازنده یا برنده نیست.

اکبری در ادامه گفت: امروز موزیرسکی و انگاپت که المپیکی هستند، داخل زمین بودند  که هر دو در سطح خود خوب ظاهر شدند. برای نماینده ژاپن آرزوی موفقیت دارم خیلی هماهنگ بازی می‌کنند. امیدوارم بازی‌های بعدی‌شان را با موفقت پشت سر بگذارند.

او در مورد درصد بالای خطای سرویس تیم‌ها بیان کرد: والیبال دنیا از سرویس به عنوان حمله استفاده می‌کند اگر تیمی سرویس ساده بزند به راحتی توپ به حریف می‌رسد و حمله‌اش به احتمال زیاد به ثمر می‌رسد. بنابراین داشتن این تفکر که باید از سرویس به عنوان حمله استفاده کنیم، نوعی ریسک را هم باید بپذیریم. بازیکن باید در امتیاز حساس سرویس خوب بزند و این سرویس خوب هم ممکن است خرابی داشته باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: