کد خبر: ۵۴۴۵۹۴
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۸

ساماندهی پاساژ علاءالدین، رفع مشکلات ترافیکی اطراف آن و پیشگیری از وقوع جرایم مرتبط با فعالیت این مکان تجاری در دستور کار دادستانی تهران قرار گرفته است.

به گزارش شفاف، محمد خلیلزاده، معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه 11 اعلام کرد: ساماندهی وضعیت پاساژ علاءالدین، رفع مشکلات ترافیکی اطراف آن و پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات مرتبط با فعالیت این مکان تجاری با مطالبه‌گری از سازمان‌های مسئول در دستور کار دادستانی تهران قرار گرفته است.

وی با اعلام این مطلب گفت: با توجه به شکایات مکرر مردم به دادستانی کل کشور، حوزه ریاست قوه قضائیه و دادستانی تهران در رابطه با معضل ترافیک در اطراف پاساژ علاءالدین و مشکلات ناشی از فعالیت دست‌فروشان برای عبورو مرور مردم، ساماندهی وضعیت این پاساژ و رسیدگی به معضلات پیرامونی آن به طور جدی در دستور کار این دادسرا قرار گرفته است.

معاون دادستان تهران آمار بالای پرونده‌های قضائی مرتبط با پاساژ علاءالدین را یکی دیگر از علل ورود دادستانی به موضوع ذکر کرد و افزود: دست‌فروشان اطراف پاساژ علاءالدین علاوه بر سد معبر و ایجاد مانع در زمینه تردد مردم، مورد سوءاستفاده قاچاقچیان و باندهای فروش کالاهای تقلبی قرار می‌گیرند و بعضاً با هدایت عواملی از داخل پاساژ موجب مغبون شدن خریداران می‌شوند و در همین رابطه پرونده‌های بسیاری در دادسرای ناحیه 11 تشکیل شده است.

این مقام قضائی تصریح کرد: سال گذشته حدود 300 فقره پرونده قضائی در رابطه با فروش گوشی‌های تقلبی در دادسرا تشکیل شده است.

معاون دادستان تهران ورود اقلام قاچاق را یکی دیگر از مشکلات مرتبط با این مرکز عمده عرضه گوشی تلفن همراه خواند و افزود: در حال حاضر با اجرای طرح رجیستری گوشی و تبلت امکان فروش اقلام قاچاق برای این کالاها وجود ندارد، اما در مورد ملزومات وابسته به آنها قاچاق در سطح گسترده‌ای وجود دارد و پرونده‌های کلانی در مراجع قضائی مفتوح است.

خلیلزاده در ادامه با بیان اینکه در این مکان تجاری بیش از یک هزار واحد صنفی فعالیت می‌کنند که در هر کدام از آنها حداقل دو یا سه نفر مشغول کار هستند، تأکیدکرد: ساماندهی کسبه و کنترل مجوزهای قانونی کسب و پیشگیری از فرار مالیاتی یکی دیگر از اهداف ورود دادستانی به موضوع است.

وی تصریح کرد: در حال هیچ مرجع نظارتی بر فعالیت کسبه این پاساژ نظارت نمی‌کند.

سرپرست دادسرای ناحیه 11 تهران یادآور شد: با توجه به مطالبات مردم و مشکلات موجود و در اجرای اوامر دادستان محترم تهران مبنی بر نظارت بر بازار، احیای حقوق عامه و ‌پیشگیری از وقوع جرم، ساماندهی پاساژ علاءالدین و رفع مشکلات مرتبط با آن در جلسه‌ای با حضور شهردار منطقه و نمایندگان سازمان‌های مسئول مورد بحث و تبادل نظر و اتخاذ تصمیم قرار گرفت.

معاون دادستان تهران یادآور شد: در این جلسه علاوه بر شهردار منطقه 11، مدیران و نمایندگان سازمان‌های امور مالیاتی، تعزیرات حکومتی، آتش‌نشانی، اتاق اصناف تهران، پلیس اقتصادی، پلیس امنیت، پلیس قاچاق کالا و ارز و سرکلانتر هشتم و سایر عوامل انتظامی ذی‌مدخل به بیان پیشنهادات و ارایه راهکارهای عملی پرداختند و مقرر شد با تشکیل کارگروهی به ریاست دادسرا، وضعیت پاساژ علاءالدین و اقدامات دستگاه‌ها در خصوص ساماندهی آن به طور مستمر رصد و نظارت شود.

سرپرست دادسرای ناحیه 11 تهران با اشاره به مشکلات ترافیکی ایجاد شده در محل اظهار کرد: با توجه به اینکه پارکینگهای پاساژ علاءالدین قبلاً با موافقت شهرداری به انباری تغییر کاربری یافتهاند، مقرر شد؛ مالکان این مجموعه در شعاع 200 تا 250 متری آن، به احداث پارکینگ اقدام کنند.

خلیلزاده به تدابیر ایمنی اتخاذ شده در جلسه هم اشاره و اظهار کرد: سازمان آتش‌نشانی مکلف شد دستورالعمل ایمنی حفاظت از ساختمان را تدوین و در اختیار دادستانی و عوامل اجرایی قرار دهد.

معاون دادستان تهران تأکیدکرد: ساماندهی پاساژ علاءالدین تا رفع کامل معضلات، با حضور نمایندگان سازمان‌های ذی‌مدخل به طور مستمر در دادسرای ناحیه 11 پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: