کد خبر: ۵۴۵۰۶۸
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۶

طبق گزارش مقامات بهداشتی در آمریکا تعداد افرادی که به این ویروس مبتلا شده از ۳ نفر به ۷ نفر افزایش پیدا کرده است.

به گزارش شفاف، طبق گزارش "مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها" (CDC) در آمریکا تاکنون 7 نفر در این کشور به بیماری "آبله میمون" مبتلا شده‌اند. این مرکز همچنین اظهار کرده که خطر همچنان پایین است و هیچ مدرکی وجود ندارد که ویروس بیشتر قابل انتقال باشد.

"ای‌بی‌سی" در این باره نوشت, "جنیفر مک‌کویستون"، معاون بخش پاتوژن‌ها و آسیب‌شناسی CDC، روز دوشنبه در یک نشست خبری گفت که این ویروس مانند کووید19 نیست.

طبق گفته مقامات بهداشتی در آمریکا تاکنون یک مورد مثبت در "ماساچوست", یک مورد مثبت در "نیویورک"، یک مورد در ایالت "واشنگتن"، دو مورد در "یوتا" و دو مورد در "فلوریدا" ثبت شده است.

CDC روز دوشنبه گفت که دولت در حال فرآیند آزادسازی برخی از واکسن‌ها از ذخایر ملی خود است. مقامات گفتند که نیازی به واکسیناسیون عموم مردم در برابر آبله میمون نیست. در عوض، آن واکسن‌ها در میان تعداد کمی از افرادی که در معرض تماس قرار گرفته‌اند استفاده می‌شود.

با این حال، مقامات CDC هشدار دادند که احتمال ابتلا به موارد بیشتری وجود دارد. این ویروس هم خانواده آبله کمتر قابل انتقال است, از طریق تماس نزدیک با فرد دیگری از جمله در آغوش گرفتن، لمس کردن یا تماس طولانی مدت چهره به چهره منتقل می‌شود.

یک دسته اولیه از موارد آبله میمون در لندن در میان یک خانواده بود که در یک خانه زندگی می‌کردند, اما مقامات بهداشتی می‌گویند که بسیاری از خوشه‌های اولیه در اروپا و کانادا در میان گروه‌هایی از همجنسگرایان اتفاق افتاده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: