کد خبر: ۵۴۵۳۰۵
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۶

نخبگان شرکت‌های دانش‌بنیان کشورمان موفق شدند قطعات اصلی واگن و موتور قطار را با دانش فنی داخلی بومی‌سازی و از خروج ارز از کشور جلوگیری کنند، بوژی واگن و بلوکه موتور قطار از جمله این قطعات است.

به گزارش شفاف، نخبگان شرکت‌های دانش‌بنیان موفق شدند قطعات اصلی واگن و موتور قطار را با دانش فنی داخلی بومی‌سازی و از خروج ارز از کشور جلوگیری کنند؛ بوژی واگن و بلوکه موتور قطار از جمله این قطعات است.

"بوژی" نام قطعه کلیدی در روند تولید و به‌کارگیری واگن‌های قطار است، دستاورد بومی‌‌شده جدید که حاصل تلاش نخبگان است. این قطعه پیش از این وارد می‌شده و امروز دانش فنی تولید آن،‌ صفر تا 100 داخلی شده است.

"بلوکه موتور" دیگر محصول تولیدشده‌ به‌همت دانش‌بنیان‌ها است که با قدرت 1000 اسب بخار، موتور محرکه قطار محسوب می‌شود و با بومی‌سازی آن دیگر نیازی به واردات نمونه‌های خارجی نیست.

"بوژی و بلوکه موتور" دو نمونه از 19 دستاورد جدید شرکت‌های دانش‌بنیان است که در نمایشگاه حمل‌و‌نقل و صنایع ریلی عرضه شده است و از این پس جایگزین نمونه‌های خارجی می‌شود تا از خروج ارز از کشور جلوگیری کند، در واقع حرکت برای رفع نیازهای ریلی و تعریف طرح‌های کاربردی، رویکرد جدید دانش‌بنیان‌ها در سال 1401 است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: