کد خبر: ۵۴۵۴۵۴
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۲

رئیس ائتلاف دولت قانون عراق امروز (یکشنبه) از تمامی گروه‌های سیاسی عراق خواست تا در ابتکارعمل‌های مطرح شده بازنگری کرده و به توافقی دست یابند که به بحران کنونی پایان دهد.

به گزارش شفاف، به نقل از شفق نیوز، نوری المالکی، رئیس ائتلاف دولت قانون عراق امروز در دفترش با سفیر روسیه در عراق دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار، تحولات اوضاع سیاسی و امنیتی در عرصه منطقه‌ای و بین المللی و جنگ میان روسیه و اوکراین و پیامدهای آن بر وضعیت بین المللی مورد بررسی قرار گرفت.

المالکی بر لزوم تماس با کشورهای دوست به خصوص روسیه و تقویت روابط دوجانبه در راستای خدمت به منافع دو ملت دوست تاکید کرد.

وی بر اهمیت ثبات محیط سیاسی عراق و مصون نگه داشتن آن از مداخله‌های خارجی و طرح‌هایی که با هدف ایجاد شکاف میان گروه‌های سیاسی و اجتماعی است، تاکید کرد.

رئیس ائتلاف دولت قانون از تمامی گروه‌های سیاسی خواست تا در ابتکارعمل‌های مطرح شده با هدف دست یابی به یک توافقی که به بحران سیاسی کنونی پایان دهد، بازنگری کنند.

المالکی مواضع روسیه در حمایت از عراق در زمینه مبارزه با تروریسم، همچنین در زمینه همکاری تجاری، اقتصادی و فرهنگی را ستود.

از سوی دیگر، سفیر روسیه بر حمایت کشورش از عراق و تمایل برای تقویت مناسبات در تمامی زمینه‌ها و گسترش همکاری اقتصادی و فرهنگی دو کشور تاکید کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: