کد خبر: ۵۴۵۴۵۵
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۹

رجب طیب اردوغان اظهار داشت که تا زمانی که رئیس‌جمهور است، ترکیه نمی‌تواند به ورود کشورهای حامی تروریسم به ناتو «بله» بگوید.

به گزارش شفاف، به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در راه بازگشت از جمهوری آذربایجان در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه کشورهای عضو ناتو باید به حمایت از تروریست‌ها پایان دهند، گفت: تا زمانی که من رئیس‌جمهور ترکیه هستم، نمی‌توانیم به ورود کشورهای حامی تروریسم به ناتو «بله» بگوییم.

اردوغان تصریح کرد: اگر آمریکا به وظیفه خود در مبارزه با تروریسم عمل نکند، چه خواهیم کرد؟ ما از خود محافظت می‌کنیم. برای مبارزه با تروریسم از جایی اجازه نمی‌گیریم.

وی در ادامه با اشاره به ادامه عملیات ضد تروریسم نیروهای مسلح کشورش گفت: بیش از ۱۰۰ تروریست را از جمله در شمال عراق از پای درآوردیم. این روند ادامه خواهد داشت و آنها را رها نمی‌کنیم.

رئیس‌جمهور ترکیه با اشاره به حمله روسیه به اوکراین افزود: روز دوشنبه با مقامات روسیه و اوکراین تماس تلفنی خواهم داشت. ما به تشویق طرفین برای ادامه گفتگو و دیپلماسی ادامه خواهیم داد.

اردوغان درباره همکاری با اسرائیل در زمینه گاز طبیعی نیز گفت: وزیر انرژی و منابع طبیعی ما نشست‌هایی خواهد داشت و اعلام کرده‌اند که آماده همکاری در این زمینه هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: