کد خبر: ۵۴۵۴۷۳
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۸

یک مخترع ایرانی گفت: یک اختراعی تحت عنوان "سیستم‌های ماژولار خورشیدی بهینه‌شده با استفاده از انرژی خورشیدی و عناصر کنترل هوشمند افزایش راندمان" را به ثبت رسانده است.

به گزارش شفاف، شرکت کیان توسعه دانا در سال 1394 فعالیت خود را در زمینه انرژی‌های نو طراحی ساخت و بهینه‌سازی سیستم‌های ماژولار (سرمایشی و گرمایشی) خورشیدی شروع کرد.

در سال 1396 موفق به کسب مقام دوم در مسابقات ملی انرژی‌های تجدید‌پذیر گروه مپنا شد با این موفقیت فعالیت‌های شرکت با قدرت بیشتر و رو به جلو به سمت بهره‌مندی بهتر از انرژی‌های نو و تجدیدپذیر قرار گرفت هدف این شرکت ساخت سیستم‌های سرمایش و گرمایش خورشیدی همراه با ماژول‌های متنوع جهت بهره‌مندی بهتر از انرژی‌های تجدیدپذیر و خورشیدی در صنایع کوچک و بزرگ کشور و همچنین زندگی روزمره است که با تنوع امکانات قابلیت شخصی‌سازی در استفاده از آن جزو اولویت‌های شرکت است.

"مهدی منصوری" عضو تیم سازنده سیستم ماژولار خورشیدی (سرمایش و گرمایش) در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی تسنیم گفت: این سیستم یک سیکل تبرید تراکمی است که به وسیله پنل‌های خورشیدی تامین انرژی شده است.

وی تصریح کرد: دانشجویان مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس با بهره‌گیری از سیکل تبرید تراکمی اقدام به طراحی و ساخت دستگاه سردساز خورشیدی کردند.

منصوری ادامه داد: این سیستم در اولین دوره مسابقه طراحی و ساخت سیستم‌های سرمایش خورشیدی که توسط گروه مپنا و موسسه پژوهشی مپفن برگزار شد به عنوان طرح برتر در مرحله طراحی برگزیده شده است و حائز مقام دوم مسابقات شده و در بیست‌و‌چهارمین کنفرانس بین المللی مهندسی مکانیک نیز از آن به عنوان تنها نماینده دانشگاه آزاد اسلامی تقدیر شده است.

این مخترع جوان گفت: قابلیت‌های این سیستم شامل سردسازی 50 لیتر آب از دمای 27 درجه سانتیگراد در کمتر از 30 دقیقه، استفاده از برق تولیدی توسط سیستم فتوولتائیک، عدم بهره‌گیری از باتری و کنترل شارژر، راندمان بالا، هزینه کم، قابلیت تجاری‌سازی، قابلیت عرضه محصول در قالب شرکت دانش بنیان و بومی‌سازی فناوری روز دنیا است.

منصوری گفت: این اختراع در سال 1396 تحت عنوان "سیستم سرمایشی تراکمی بهینه شده با استفاده از انرژی خورشیدی و عناصر کنترل هوشمند افزایش راندمان" ثبت اختراع شده است. اعضای این تیم مخترع شامل آقایان "سروش قلی‌زاده محمدرضا آقاپور، سروش قابوس‌نژاد، مهدی منصوری، علیرضا خدایاری و مصطفی سفیدگر" است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: