کد خبر: ۵۴۵۵۵۷
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۳

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال وجود هرگونه دودستگی در بین اعضای هیئت رئیسه این فدراسیون را رد کرد.

به گزارش شفاف، احمدرضا براتی عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره اساسنامه فدراسیون فوتبال که اجازه عزل ارکان فدراسیون را به هیئت رئیسه و مجمع این فدراسیون می‌دهد، گفت: این مسئله ظرفیت مطالبه‌گری و پرسشگری مجمع را افزایش می‌دهد. به اصل قضیه اعتراضی ندارم، چون خودم نویسنده اساسنامه هستم.

وی ادامه داد: اصل قضیه صد درصد موردتأیید بوده و دموکراسی همین است. قرار نیست که اعضای مجمع تعدادی را انتخاب کنند و این افراد چهار سال خودمختار فعالیت کنند و به کسی پاسخگو نباشند.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال که در جلسه مجمع نسبت به عزل خود و سه عضو دیگر هیئت رئیسه معترض بود و آن را خلاف اساسنامه می‌دانست، خاطر نشان کرد: هر اقدامی مستلزم رعایت یک فرایند و الزاماتی است که با رعایت آنها، هر تصمیمی اتخاذ شود، قابل دفاع خواهد بود. ما در طول این فرایند باید همه جوانب را رعایت کنیم. پرسش‌هایی هم شد که من به احترام اعضای مجمع و رفع ابهام، پاسخ دادم و از اعضای مجمع هم تشکر می‌کنم.

براتی درباره اینکه پیشنهاد عزل چهار عضو هیئت رئیسه از سوی چه کسی بود و به نظر می‌رسد اکنون هیئت رئیسه فدراسیون دو دسته شده است. با این روند مجمع 8 شهریور ماه هم به این ترتیب با مشکل همراه خواهد شد، اظهار داشت: از نظر من دودستگی نیست و پیشنهاد عزل از سوی چند نفر از اعضای مجمع بود. هیئت رئیسه پیشنهاد عزل نداده بود. سقف و کف پیشنهاد برای عزل وجود ندارد، اما پیشنهاددهنده این عزل 13 نفر بودند که تعدادی درخواست خود را پس گرفتند، اما چون در دستورجلسه بود، این مسئله بررسی شد.

وی در مجمع تذکری هم به زبان انگلیسی به نمایندگان فیفا و AFC داد که سوژه پرسش خبرنگاران شد و در مورد‌ آن گفت: نکته من این بود که در ارائه هر چیزی، ظرفیت‌های قانونی رعایت شود. مسئله تخصصی بود و اعتراض من حقوقی بود که باید به زبان تخصصی حقوقی گفته شود. حالا دوستان معتقد بودند چون زبان رسمی مجمع فارسی است، باید فارسی گفته شود. من هم گفتم فارسی را گفته‌ام و خودم هم انگلیسی را می‌گویم که اعتراض کردند و ادامه ندادم.

عضو حقوقی هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره رسمیت داشتن هیئت رئیسه بدون مهرداد سراجی و اینکه کامرانی‌فر گفته است هیئت رئیسه رسمیت دارد، اظهار داشت:  اجازه بدهید به صورت دقیق بررسی شود و بعد اظهارنظر کنیم. آقای کامرانی‌فر خودش باید درباره اظهاراتش صحبت کند و من تا مطالعه نکنم، چیزی نمی‌گویم.

براتی درباره اینکه اعلام شد برای ادامه فعالیت هیئت رئیسه فدراسیون یک نفر جایگزین مهرداد سراجی شود، چرا که شهره موسوی هم به دلیل دستگیری حضور ندارد، خاطرنشان کرد: آخرین جلسه ما، علی‌رغم دعوت و اطلاع قبلی آقای ماجدی نبود و گویا برای جلسه‌ای به کویت رفته بود. یکسری اتفاقات گریزناپذیر است و شاید برای برخی کسالتی به وجود بیاید و یکسری کارها دست خود آدم نیست. مسئله‌ای که وجود دارد، مجمع آتی انتخاباتی باید در اسرع وقت برگزار شود و رئیس و نواب رئیس انتخاب شوند تا از این مسئله جلوگیری شود. ما تلاش می‌کنیم این وضعیت تکرار نشود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: