کد خبر: ۵۴۵۶۰۳
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۷

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی گفت: شرایط صدور روادید برای شرکت‌کنندگان در جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در کشور قطر جهت سفر به جمهوری اسلامی ایران از سوی وزارت امور خارجه اعلام شد.

به گزارش شفاف، علی‌اصغر شالبافیان از اعلام شرایط صدور روادید برای شرکت‌کنندگان در جام‌جهانی فوتبال 2022 در کشور قطر جهت سفر به جمهوری اسلامی ایران از سوی وزارت امور خارجه خبر داد و گفت: شرایط صدور روادید برای شرکت‌کنندگان در جام جهانی فوتبال 2022 در کشور قطر جهت سفر به جمهوری اسلامی ایران از سوی وزارت امور خارجه به‌منظور اطلاع‌رسانی نهادهای ذی‌ربط و آگاهی‌بخشی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، فعالان گردشگری، شرکت‌های حمل‌ونقل، خطوط هوایی و نیز اتباع خارجی متقاضی شرکت در رویداد یادشده و تارنمای نمایندگی و هر جامعه هدفی که زمینه سفر آنان به کشور وجود دارد، اعلام شده است.

معاون گردشگری وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: در دستور‌العمل مذکور آمده است، اتباع کشورهایی که تیم‌های فوتبال آنان موفق به صعود به جام جهانی 2022 قطر شده است، می‌توانند درخواست روادید یک بار ورود، دو بار ورود و متعدد با مدت اعتبار دوماهه و مدت اقامت 20 روز (رایگان) کنند. شرایط این بخش ثبت درخواست روادید جام جهانی 2022 قطر اعلام شده است.

معاون گردشگری با اشاره به اینکه اتباع کلیه کشورها (به‌غیر از تعدادی از کشورها که در بندهای "و" و "ز" آمده است) در صورت ارائه بلیط از مبدأ دوحه می‌توانند درخواست روادید یک بار ورود، دو بار ورود و متعدد با مدت اعتبار دوماهه و مدت اقامت 20 روز (رایگان) اقدام کنند، بیان کرد: ثبت درخواست روادید جام جهانی 2022 قطر و درج تصویر بلیط در سامانه (در محل در نظر گرفته شده) از جمله شرایط این بند مطرح شده است.

به‌گفته شالبافیان، در بند ج این دستور‌العمل آمده است: اتباع کلیه کشورها (به‌غیر از تعدادی از کشورها که در بندهای "و" و "ز" آمده است) در صورت ارائه نامه از وزارت ورزش کشور متوقف‌فیه خود مبنی بر گواهی شرکت فرد، متقاضی می‌تواند روادید یک بار ورود، دو بار ورود و متعدد با مدت اعتبار دوماهه و مدت اقامت 20 روز (رایگان) درخواست کنند، این در حالی است که شرایط تحقق این امر با دو ضابطه ثبت درخواست روادید جام جهانی 2022 قطر و نیز درج تصویر گواهی از وزارت ورزش کشور خود در سامانه (در محل در نظر گرفته شده) مورد تأیید است.

این مقام مسئول همچنین توضیح داد: طبق بند د، دستورالعمل لغو روادید در صورت ارائه یادداشت رسمی توسط وزارت خارجه کشور متوقف‌فیه و یا نمایندگی‌های سیاسی و کنسولی خارجی در ایران مبنی بر اعلام شرکت فرد یا افراد، متقاضیان می‌توانند درخواست روادید متعدد با مدت اعتبار دوماهه با مدت 20 روز (رایگان) کنند، این در حالی است که شرایط تحقق این موضوع ثبت درخواست روادید جام جهانی 2022 قطر و نیز درج تصویر یادداشت رسمی به‌زبان‌های فارسی و زبان مدنظر کشور خود در سامانه (در محل در نظر گرفته شده) اعلام شده است.

معاون گردشگری تصریح کرد: همچنین در بند "ه" دستورالعمل مذکور اتباع کشورهایی که از طریق عبور (ترانزیت) تمایل به شرکت در جام جهانی قطر را دارند با ارائه مدارک لازم (در سامانه روادید) می‌توانند روادید متعدد با مدت اعتبار دوماهه با مدت 20 روز (رایگان) دریافت کنند، همچنین منطبق بر بند "و"، اتباع کشورهای افغانستان، پاکستان، هندوستان، بنگلادش، سومالی، کلمبیا، اردن و سریلانکا از این تسهیلات مستثنی بوده و تابع شرایط روادید جهانگردی خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: براساس آنچه در بند "ز" آمده است، اتباع کشورهای آمریکا، انگلستان و کانادا از این تسهیلات مستثنی بوده و روند اخذ روادید این اتباع از طریق درخواست قبلی و انجام بررسی‌های لازم در این خصوص خواهد بود.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: