کد خبر: ۵۴۵۶۴۰
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱

ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در سال‌های اخیر مورد کم توجهی مسئولان قرار گرفته است.

ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی درسال‌های اخیر روز‌های تیره‌ای را سپری می‌کند و شاهد این موضوع هستیم که هر روز یک گود زورخانه یا تبدیل به قهوه خانه می‌شود، یا تغییر کاربری می‌دهد یا رها می‌شود، اما باز هم هستند کسانی که با هزار شوق و ذوق به دنبال پیشرفت این ورزش هستند.

برای مثال چندماه پیش بود که گروهی با نام جوانمردان اجرایی طلایی و دیدنی از خود در برنامه عصر جدید رسانه ملی به نمایش گذاشت. همین نمایش کوتاه، اما جذاب تاثیر بسزایی در تبلیغ این ورزش در میان کودکان و نوجوانان داشت. تا جایی که جلیلجو، مسئول این گروه می‌گوید تعداد کودکانی که علاقه‌مند به یادگیری این ورزش هستند از چند ماه گذشته تا به حالا چند برابر شده است.

به گزارش شفاف، جلیلجو درباره آخرین وضعیت این ورزش گفت: هر روز شاهد آن هستیم که یا زورخانه‌ای ناپدید می‌شود و یا ارگانی مانند شهرداری تصمیم می‌گیرد قرارداد کارفرما را تمدید نکرده و درب مجموعه ورزشی اش را ببندد و از آن استفاده نکند، اما آنچه که مسلم است کمرنگ شدن ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای است. همین موضوع باعث شده است تا گروهی همچون ما جایی مناسب برای تمرین نداشته باشیم و به جای گود زورخانه یک روز در سالن تکواندو  و روز دیگر معلوم نیست جایی برای تمرین کردن داشته باشیم.

همچنین این گروه ورزشی اظهار کردند که حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان یک بار شخصا به بنای گود زورخانه‌ای که این گروه به شکل شخصی به دنبال ساخت آن است سر زده و قول کمک را داده است، اما او تاکنون به وعده خود عمل نکرده است. کمکی که شاید از یاد رفتن اش باعث از بین رفتن این گروه ورزش  زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در ماه‌های آینده شود و دیگر شاهد حضورشان در برنامه عصر جدید نباشیم.کاری که وظیفه اصلی آن بر دوش شرکت توسعه و تجهیز وزارت ورزش و جوانان است، اما گویا کار‌های مهمتر از زنده نگاه داشتن ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی در دستور کار دارند مثلا کوچک کردن زمین فدراسیون چوگان و یا گرفتن زمین‌های فدراسیون تنیس و....

آخرین خبر‌ها حاکی از آن هستند که عاصم یوسفی مدیر شرکت توسعه و تجهیز ورزش کشور، دست به قطع اتوماسیون‌های اداری احمد مددی سرپرست مورد غضب اش در مجموعه ورزشی آزادی زده است. حالا دیگر مددی نه می‌تواند توسعه‌ای داشته باشد و نه از این پس می‌تواند حق امضا پرداخت حقوق و مواردی این‌چنینی داشته باشد.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: