کد خبر: ۵۴۵۷۱۱
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۳

گروه استان‌ها- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از درگیری دو جنگلبان با ۸ تن قاچاقچی چوب در لاکان رشت و درگیری یک قرقبان با ۷ متصرف اراضی ملی در سیاهکل خبر داد و گفت: تلاش‌ها برای دستگیری مجرمان ادامه دارد.

به گزارش شفاف، میرحامد اختری ظهر امروز در جمع خبرنگاران از درگیری دو تن از جنگلبانان با قاچاقچیان چوب در لاکان رشت خبر داد و اظهار داشت: 2 جنگلبان 24 و 25 ساله روز گذشته هنگام گشت‌زنی در مناطق جنگلی لاکان رشت با 8 قاچاقچی حرفه‌ای و سابقه‌دار مواجه شدند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به درگیری این دو جنگلبان با 8 قاچاقچی چوب که قصد خارج کردن چوب‌های بریده شده از منطقه را داشتند افزود: این دو جنگلبان که اکنون در بیمارستان پورسینای رشت بستری هستند از ناحیه دست مجروح و در بیمارستان بستری شدند.

اختری در تشریح جزئیات وضعیت این دو جنگلبان با بیان اینکه عمل جراحی بر روی دست‌های یکی از جنگلبانان انجام شد، حال مصدومان مساعد و یکی از آن‌ها از بیمارستان مرخص شده است گفت: بیش از 3 تن چوب جنگلی قاچاق که در یک وانت نیسان بارگیری شده بود توقیف شد.

وی از تلاش نیروهای انتظامی برای دستگیری قاچاقچیان شناسایی شده خبر داد و خاطرنشان کرد: این 8 تن قاچاقچیان چوب شناسایی شده‌ پس از درگیری با جنگلبان در لاکان رشت از صحنه جرم متواری شدند و تلاش نیروی انتظامی برای دستگیری آن‌ها تداوم دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان همچنین از مصدوم شدن یکی دیگر از کارکنان منابع طبیعی در درگیری با 7 نفر از متصرفان یک قطعه زمین ملی در روستای انگل‌بر سیاهکل خبر داد و افزود: متهمان با مصدوم کردن مأمور از صحنه فرار کردند.

اختری با اشاره به برخورد جدی با متصرفان و با بیان اینکه نیروی انتظامی اکنون در تلاش برای پیدا کردن این متصرفان هستند ابراز داشت: فرد مصدوم نیز در بیمارستان سیاهکل بستری شده اما برای درمان تکمیلی اکنون به بیمارستان لاهیجان منتقل شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: