کد خبر: ۵۴۵۷۲۵
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۳

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و خانم «ریچل اومامو» وزیر امور خارجه کنیا در خصوص مناسبات دوجانبه و بین المللی گفت و گو و تبادل نظر کردند.

به گزارش شفاف، حسین امیرعبداللهیان با اشاره به وجود پیشرفت در روند برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور، بر اهمیت روابط با آفریقا به ویژه کشور کنیا  تاکید کرد و لزوم هم افزایی بین جمهوری اسلامی ایران و کنیا در مورد  برخی تهدید های مشترک در عرصه بین المللی نظیر تروریسم و دزدی دریایی را نیز یادآور شد.

امیرعبداللهیان با اشاره به روند مثبت مهار همه گیری کرونا در ایران، بر آمادگی کشورمان برای ارسال کمک های بشردوستانه در زمینه پزشکی نظیر واکسن به کنیا و قاره آفریقا تاکید کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن دعوت از وزیر خارجه کنیا جهت سفر به تهران، همکاری دو کشور را در مجامع منطقه ای و بین المللی حائز اهمیت خواند و خاطر نشان ساخت:  ظرفیت های بسیار خوبی برای گسترش روابط در همه زمینه ها و از جمله تجاری و بخش خصوصی بین دو کشور وجود دارد.

خانم «ریچل اومامو» وزیر امور خارجه کنیا نیز در این گفت و گوی تلفنی با تاکید بر جایگاه مهم ایران، توسعه مناسبات میان دو کشور را خواستار شد و با اشاره به در پیش بودن جلسات کمیسیون مشترک دو کشور ابراز امیدواری کرد برگزاری این کمیسیون منجر به توسعه و گسترش بیشتر  روابط تهران و نایروبی شود.

وزیر امور خارجه کنیا توسعه هر چه بیشتر همکاری‌ دو طرف در مجامع منطقه ای و بین‌المللی را مورد تاکید قرار دارد.

در این تماس نحوه تسهیل امور کنسولی مرتبط با اتباع دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.

طرفین در این تماس تلفنی آخرین تحولات مذاکره برای رفع تحریم‌ها و موضوع جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: