کد خبر: ۵۴۵۸۰۳
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۱

نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم ایران در فینال جام تورلیخانوف در یک دقیقه مغلوب حریف خود از اسلواکی شد.

به گزارش شفاف، در ادامه رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام بولات تورلیخانوف به عنوان یکی از ۴ تورنمنت موثر در رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲، امیرحسین فیروزپور در وزن ۹۷ کیلوگرم با نمایشی ضعیف در فینال به مدال نقره رسید.

در وزن ۹۷ کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور دارنده مدال طلای آسیا در دیدار نهایی مقابل باتیربک تساکولوف از اسلواکی دارنده مدال برنز اروپا که تا چند ماه پیش برای روسیه کشتی می گرفت به میدان رفت و در مدت زمان یک دقیقه با فیتیله پیچ های حریف با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد و به مدال نقره رسید.

فیروزپور پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس با نتیجه ۸ بر ۳ آکژان آیتبکوف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف محمدرسول رحیم اف از قزاقستان رفت و با نتیجه قاطع ۱۵ بر ۴ به برتری رسید و راهی فینال شد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، امیرحسین زارع دارنده مدال های طلای جهان و برنز المپیک در دور نخست با نتیجه ۹ بر ۷ اولگ بولتین دارنده مدال طلای آسیا از قزاقستان را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل لخاگواگرل مونختور دارنده مدال برنز جهان از مغولستان رفت و در پایان با نتیجه ۳ بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد. ۲ امتیاز زارع توسط داوران به علت کم کاری حریف داده شد و یک امتیاز دیگر نیز با بیرون رفتن پای حریف از تشک کشتی بدست آمد.

زارع تا ساعتی دیگر در فینال مسابقه می‌دهد.

حسن یزدانی در ۸۶ و کامران قاسمپور در وزن ۹۲ کیلوگرم، دو نماینده دیگر ایران در این رقابت ها هستند که فردا (یکشنبه) به مصاف رقبایشان می روند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: