کد خبر: ۵۴۵۹۱۳
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۳

سایت اتحادیه جهانی کشتی در مطالبی به عملکرد کشتی‌گیران کشورمان در مسابقات بین‌المللی قزاقستان پرداخت.

به گزارش شفاف، جام «بولات تورلیخانوف» قزاقستان با درخشش آزادکاران و فرنگی‌کاران کشورمان همراه بود، درخششی که سبب شد سایت اتحادیه جهانی کشتی به تمجید از ستاره‌های کشتی ایران بپردازد.

یزدانی، ستاره کشتی دنیا در قزاقستان بود

سایت اتحادیه جهانی کشتی در مطلبی درباره مبارزه‌های حسن یزدانی ستاره کشتی آزاد ایران و دارنده هفت مدال جهانی و المپیک که در تورنمنت قزاقستان توانست به مدال طلا برسد، نوشته است: وقتی نام یزدانی برای فینال وزن 86 کیلوگرم مطرح شد، می‌دانستید که بزرگ‌ترین ستاره این ورزش کیست. پس از پیروزی او مقابل بوریس ماکوفدر فینال، هواداران برای گرفتن عکس با او در صف ایستاده بودند، هیچ چیز مهم‌تر از نگاه کردن به یزدانی نبود، چند نفر موفق به انجام آن شدند و برخی ناامید شدند.

قهرمان جهان، هفت ماه پس از کسب مدال طلا در اسلو به تشک بازگشت. او با شکست دادن دیوید تیلور (ایالات متحده آمریکا) برای اولین بار در چهارمین مبارزه با این کشتی‌گیر، جهان را مجذوب خود کرده بود، بردی که درد یزدانی را از باخت در فینال المپیک توکیو به تیلور در لحظات مرگ تسکین داد.

یزدانی پس از قهرمانی در تورنمنت قزاقستان گفت: حدود هشت ماه است که در مسابقات شرکت نکرده بودم. تصمیم گرفتم در این مسابقات کشتی بگیرم تا نقاط ضعفم را دوباره ارزیابی کنم و بدن و ذهنم را در وضعیت مطلوبی نگه‌دارم تا بتوانم برای مسابقات بین المللی پیشِ‌رو آمادگی کامل داشته باشم.

وی گفت: سطح این مسابقات خوب بود. چند کشتیگیر بزرگ آسیایی و اروپایی حضور داشتند که بسیار خوب بودند. هدف اصلی من در اینجا این بود که روی تشک باشم و بتوانم بدنم را آماده نگه‌دارم و این مسابقات به‌خوبی به من در این هدف کمک کرد.

تا سه ماه دیگر یزدانی در بلگراد صربستان خواهد بود و از عنوان قهرمانی جهان در وزن 86 کیلوگرم دفاع می‌کند. او گفت: اگر مربی من صلاح بداند بله، دوست دارم در مسابقات شرکت کنم، با این حال، پس از ماه‌ها دوری رسمی از تشک، نتایجی را که انتظارش را داشتم به دست آوردم.

قاسم‌پور 38 امتیاز گرفت و یک امتیاز داد

سایت اتحادیه جهانی کشتی درباره کامران قاسم‌پور هم که به‌راحتی توانست در تورنمنت قزاقستان طلا بگیرد نوشت: قاسم‌پور در مسابقات جهانی نروژ سال گذشته در اسلو، طلای جهان را به دست آورد و پس از آن طرفداران او سر به فلک کشیده‌اند. او در مدت کوتاهی با پیروزی مقابل جیدن کوکس (ایالات متحده آمریکا) و ماگومدوف کوربانوف به‌عنوان برترین کشتی‌گیر وزن 92 کیلوگرم شناخته شد.

قاسم‌پور در تورنمنت تورلیخانوف به همان شیوه غالب، مدعی طلای وزن 92 کیلوگرم شد و 3 کشتی‌گیر قزاقستانی را شکست داد. کشتی‌گیر ایران در 4 مبارزه خود 38 امتیاز کسب کرد و حتی یک امتیاز هم از دست نداد. او پس از پیروزی 10 بر صفر مقابل ویکی چهارار از هند و 11 بر صفر مقابل عبدیماناپ بایگنژیف  قزاقستانی به فینال رسید. در فینال، ادیلت داولمبایف قزاق سعی کرد قاسم‌پور را از کسب طلا بازدارد اما کشتی‌گیر ایرانی در سطح دیگری قرار داشت.

داولمبایف موفق شد باخت را به وقت دوم عقب بیندازد اما قاسم‌پور با خوشحالی از مسابقه راحت خود در نهایت در حالی که 2 دقیقه و 7 ثانیه از کشتی مانده بود، پیروز شد و طلا گرفت.

گرایی: با اشتباهات و ضعف‌هایم بیشتر آشنا شدم

سایت اتحادیه جهانی کشتی همچنین در مطلبی با اشاره به حضور محمدرضا گرایی قهرمان المپیک و جهان کشتی فرنگی در قزاقستان، پس از پایان مسابقات صحبت‌های او درباره باخت شیرماخانبت قزاق و عملکردش را بازتاب داد و نوشت: گرایی پس از شرکت در مسابقات قزاقستان گفت که دور بودن 8ماهه از مسابقات ممکن است باعث افت او شده باشد اما مشتاقانه منتظر دیدار با شیرماخانبت در  بلگراد صربستان است.

گرایی گفت: با تمرین و آمادگی کمی در مسابقات شرکت کردم. من بعد از نروژ، 8 ماه بود که کشتی نگرفته بودم، توانستم با ضعف‌ها و اشتباهاتم بیشتر آشنا شوم و برای بهبود آنها روی آنها کار کنم.

وی افزود: امیدوارم شیرماخانبت بتواند به مسابقات جهانی صربستان بیاید و بتواند در مقابل همه رقبای خود پیروز شود تا بتوانیم در فینال یا انتخابی گروهی مقابل یکدیگر کشتی بگیریم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: