کد خبر: ۵۴۵۹۹۸
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۶

فدراسیون دوومیدانی با انتشار بیانیه‌ای به حاشیه‌های اخیر پیرامون اختلاف این فدراسیون با وزیر ورزش واکنش نشان داد.

به گزارش شفاف، برخورد حمید سجادی وزیر ورزش با رئیس فدراسیون دوومیدانی در حاشیه مجمع کمیته بین‌المللی المپیک حواشی زیادی را به دنبال داشت. ابتدا فیلمی از صحبت‌ها و برخورد عجیب سجادی با هاشم صیامی رئیس فدراسیون دوومیدانی منتشر شد و چند روز بعد از آن نیز وزیر ورزش با وجود دعوت، به محل برگزاری مسابقات جام امام رضا (ع) در مشهد و دیدار با نایب رئیس فدراسیون جهانی دوومیدانی نرفت.

در همین رابطه فدراسیون دوومیدانی با انتشار بیانیه‌ای، به موضوعات اخیر پیرامون اتفاقات رخ داده میان وزیر ورزش با رئیس فدراسیون واکنش نشان داد. در این بیانیه آمده است:

«با توجه به حواشی ایجادشده درباره روابط میان فدراسیون دوومیدانی با وزیر ورزش و جوانان، این فدراسیون بر خود لازم می‌داند تا با انتشار بیانیه نسبت به تنویر افکار عمومی و شفاف‌سازی اقدام کند.

قبل از هر چیز لازم است عنوان کنیم این فدراسیون بیش از هر شخصیت حقیقی و حقوقی نسبت به جایگاه، گذشته و عملکرد دکتر سیدحمید سجادی آگاهی دارد. این فدراسیون هرگز از یاد نخواهد برد که وزیر ورزش و جوانان امروز، همان مرد روزهای سخت دوومیدانی است؛ فردی که در بی‌امکانات‌ترین روزهای کشور و با تمام سختی‌ها برای برافراشتن پرچم میهن عزیزمان بارها در میادین بین‌المللی و آسیایی به مصاف رقبا رفت تا نام ایران و ایرانی بر فراز قله‌های افتخار بدرخشد. جایگاه دکتر سیدحمید سجادی در دوومیدانی جمهوری اسلامی ایران غیرقابل انکار است و حتی از نگاه فنی همین بس که هنوز پس از طی سال‌های متمادی تعدادی از رکوردهای ملی دوومیدانی در اختیار این قهرمان و پیشکسوت ارزنده ورزش کشور باقی مانده است.

وزیر ورزش حتی یک روز پس از تصدی مقام وزارت در میان جمع کثیری از جامعه دوومیدانی حاضر شد تا از نزدیک با قهرمانان و ورزشکاران این رشته دیدار کند. او نشان داد از صمیم قلب با عِرق و علاقه‌ای که نسبت به این رشته مادر که متعلق به خود اوست، می‌خواهد دوومیدانی را با تمام قوا یاری کند.

اما در حواشی ایجاد شده در روزهای اخیر که منفعت‌طلبان؛ هر فرد به نوبه خود، به آن دامن زده است تا از این آب گل‌آلود ماهی بگیرند، موضوعی بسیار فراتر از واقعیت را به گوش همگان رسانده‌اند و از کاه کوه ساخته‌اند تا به اهداف خود با فراغ بال دست پیدا کنند.

باید توجه داشت که امکان بروز و ظهور اختلاف‌نظر میان تمام افراد جامعه و یا حتی در جمع یک خانواده نیز وجود دارد. چه بسا که در خیلی از مسیرها اختلاف‌نظرها روندی رو به رشد ایجاد کرده و یک ارگان یا یک گروه را به سمت اعتلا رهنمود ساخته است.

امروز میان فدراسیون دوومیدانی و وزیر ورزش نیز ضمن احساس برادری و رابطه پدر و فرزندی هرگز جو دیگری حاکم نخواهد بود. قطعاً تفاوت سلیقه‌ها نمی‌تواند افراد یک خانواده را از هم گسیخته کند و این فدراسیون بر خود لازم می‌داند تا با صدور این بیانه و اعلام همگام بودن در مسیر رشد ورزش با وزیر محترم، از امکان جولان افراد سودجو که با بزرگنمایی و سیاه جلو دادن این روابط به دنبال ایجاد راهکار برای خود هستند، جلوگیری نماید.

قطعاً این فدراسیون در چارچوب اهداف، سیاست‌ها و نظرات بر آمده از حاصل سال‌ها تجربه وزیر ورزش و جوانان حرکت خواهد کرد و هرگز با ایجاد شکاف میان خود و وزیر ورزش جولانگاهی برای سوءاستفاده‌گران نخواهد ساخت».

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: