کد خبر: ۵۴۶۰۱۵
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۵

با کشف ۷۷ مورد جدید ابتلا به آبله میمون، شمار مبتلایان به این بیماری در انگلیس به ۳۰۲ نفر رسید.

به گزارش شفاف، پایگاه نشریه گاردین، چاپ انگلیس گزارش داد با کشف ۷۷ مورد جدید ابتلا به آبله میمون در این کشور، شمار مبتلایان به این بیماری در انگلیس به بالای ۳۰۰ تن افزایش یافت.

آژانس امنیت بهداشت انگلیس (UKHSA) گزارش داد ۷۷ مورد دیگر ابتلا به آبله میمون در انگلیس به تایید رسیده اند که از این تعداد، ۷۳ مورد در خود انگلستان، دو مورد در اسکاتلند و دو مورد در ولز مشاهده شده اند.

بر اساس این گزارش، این آمار نشان می‌دهند تا تاریخ ۵ ژوئن، شمار کل مبتلایان به آبله میمون در انگلیس به ۳۰۲ نفر رسیده است که از این تعداد، ۲۸۷ نفر در خود انگلستان، ۱۰ نفر در اسکاتلند، دو نفر در ایرلند شمالی و سه نفر در ولز هستند.

اگرچه بیماری آبله میمون در مرکز و غرب آفریقا به طور معمول یافت می‌شود؛ اما در ماه‌های اخیر این بیماری در کشور‌های فراوانی که به طور معمول، این بیماری بومی آن مناطق نیست از جمله انگلیس، استرالیا، فرانسه، کانادا و فلسطین اشغالی مشاهده شده است.

حال، شیوع کنونی که شامل «سویه غرب آفریقایی» بیماری آبله میمون می‌شود، با وجود آن که این سویه از «سویه کنگو» کم خطر‌تر است؛ اما همین نیز سبب شده تا نگرانی‌هایی ایجاد شود.

باید توجه کرد که آبله میمون می‌تواند خطر بزرگتری را برای افراد باردار، کودکان و نیز اشخاصی که دارای ضعف در سیستم ایمنی هستند، رقم بزند.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: