کد خبر: ۵۴۶۰۶۱
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران از دستور ویژه شهردار تهران برای پیگیری مشکل قدیمی کن در طرح تفصیلی خبر داد.

به گزارش شفاف، حسین نظری در آیین افتتاح 34 پروژه مدیریت شهری در منطقه 5 با تبریک دهه کرامت و میلاد امام رضا(ع) بیان کرد: به کوری چشم دشمنان، اقدامات آنها درباره امام رضا(ع) و سایر ائمه اثر متقابل دارد و قوت قلب و ارادت ایرانی‌ها و مسلمانان به این حضرات را بیش از پیش می‌کند.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران با اشاره به برگزاری با عظمت مراسم رحلت امام خمینی(ره)، ضمن تقدیر از زحمات نیروهای شهرداری در این مراسم خاطرنشان کرد: افتخار نوکری برای مردم از آراستگی شهر تا اقدامات فرهنگی و زیباسازی را غنیمت می‌شماریم؛ زحمات شهرداری مانند زحمات یک مادر در خانه است.

وی عنوان کرد: برای مراسم اربعین در حال آماده‌سازی هستیم و تقسیم کار در مناطق برای مدیریت مناطق مرزی صورت گرفته است. 

نظری با اشاره به افتتاح 34 پروژه شهرداری در منطقه 5، یادآور شد: این اقدامات نشان می‌دهد شهرداری در اندازه توان خود قصد و نیت خدمت و گره‌گشایی از کار مردم و تسهیل در امورات و زندگی آنها را دارد؛ عمده این پروژه‌ها از جنس خدمات شهری و با رویکرد اجتماعی و فرهنگی است که نشان‌دهنده توجه شهرداری به مباحث اجتماعی و فرهنگی به صورت ویژه است.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران با اشاره به مشکلات اهالی کن تصریح کرد: شهردار تهران دستور ویژه‌ای به معاون شهرسازی شهرداری داد که مشکل قدیمی و کهنه کن در طرح تفصیلی پیگیری شود اما تقاضای ما این است که درک متقابل نیز وجود داشته باشد تا این اقدام در فرآیند اداری انجام شود؛ وظیفه شهرداری این است که طرح را تهیه و به کمیسیون‌های مربوطه ارائه کند و نهادهای مربوطه باید آن را به تصویب برسانند تا قابلیت اجرایی داشته باشد.

شریفی: در 7 ماه گذشته 90 پروژه در منطقه 5 به بهره‌برداری رسیده است

در این مراسم همچنین احسان شریفی شهردار منطقه 5 ، اظهار کرد: این سالن ورزشی که امروز به مردم منطقه کن تقدیم می‌شود از سال 96 آغاز اما به دلیل مشکلاتی متوقف مانده بود که در 6 ماه اخیر با تلاش‌هایی که صورت گرفت، اکنون آماده بهره‌برداری مردم کن است.

وی با بیان اینکه ساختمان سرای محله اکباتان نیز امروز افتتاح می‌شود، خاطرنشان کرد: پروژه شاخص دیگر استفاده از پساب تصفیه خانه کن است که در طول سال‌های ‌گذشته وارد انهار می‌شد اما امروز 2 هزار متر مکعب از این پساب وارد منطقه کن می‌شود و بخشی از نواحی منطقه و بوستان بزرگ جوانمردان از طریق این پساب آبیاری می‌شود.

شریفی با اعلام اینکه در طول دوره مدیریت شهری جدید این دومین افتتاحیه‌ای است که انجام می‌شود، گفت: در دهه فجر سال گذشته 56 پروژه و امروز نیز 34 پروژه افتتاح شده است. در مجموع 90 پروژه در 7 ماه گذشته تقدیم شهروندان منطقه شده است.

وی با اشاره به گزارشی از سال 1400 ادامه داد: پیشرفت فیزیکی و ریالی پروژه‌های عمرانی منطقه 5 در سال 1400 بالغ بر 85 درصد بوده که رتبه سوم مناطق را به دست آورده و از حیث درآمد نیز با تحقق 120 درصدی معادل 20 درصد بیش از پیش بینی در رتبه دوم مناطق 22 گانه قرار گرفتیم.

شهردار منطقه 5 اضافه کرد: نگاه جاری شهرداری علاوه بر اجرای پروژه‌ها، نگاه فرهنگی و اجتماعی و توسعه محلات است؛ سیاست شهردار تهران منع افتتاحیه‌های تشریفاتی است و شهردار تهران معتقد است که پروژه باید بعد از افتتاح تقدیم مردم شود و قابل استفاده برای آنها باشد.

وی یادآور شد: دو هفته پیش نیز افتتاح پروژه پل شهید سلیمی جهرمی را در محله فردوس را داشتیم که از لحاظ سرعت پیشرفت جزو رکوردهای پروژه‌های عمرانی بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: