کد خبر: ۵۴۶۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۴
مقابله نقاشی‌های دیواری با جنگ

یک هنرمند تلاش می‌کند با خلق دیوارنگاره بر روی دیوارهای یکی از شهرهای اوکراین با حمله روسیه علیه این کشور مبارزه کند.

به گزارش شفاف و به نقل از رویترز، «گاملت زینکیوسکی» به روش خودش علیه حمله روسیه به اوکراین مبارزه می‌کند و دیوارنگاره‌هایی را برای ایجاد روحیه بر روی دیوارهای شهر «خارکوف» یکی از شهرهای درگیر جنگ در اوکراین خلق می‌کند.

این هنرمند هنر خیابانی که در اوکراین شناخته شده است می‌گوید آثارش غیرسیاسی هستند اما نقاشی که بر روی در مُهر و موم‌شده یکی از ساختمان‌های شهر خلق شده است، چیز دیگری نشان می‌دهد.

این نقاشی که سه متر ارتفاع دارد، یک ظرف بنزین و چند بطری که بر روی دهانه آن‌ها تکه پارچه قرار داده شده است را به تصویر می‌کشد و  یادآور بمب‌های دست‌سازی است که شهروندان در ماه فوریه برای مقابله با حملات روسیه در «خارکوف» و «کی‌یف» ساخته بودند.

این نقاشی «مهمان‌نوازی از جهنم» نام دارد و این هنرمند نیز سیاسی بودن ماهیت این نقاشی را پذیرفته است.

او بیان کرد: «سربازان روسیه واقعا فکر می‌کردند مردم در «خارکوف» و «کی‌یف» با گل از آن‌ها استقبال می‌کنند... ولی آن‌ها با کوکتل‌ مولوتف با روس‌ها ملاقات کردند.»

با این‌حال این هنرمند همچنان معتقد است هدف او از خلق دیوارنگاره ایجاد بیانیه سیاسی نیست بلکه او می‌خواهد برای مردم موضوع جدیدی برای فکر کردن به وجود بیاورد.

این هنرمند ۳۵ ساله معتقد است، جنگ و بمب تنها چیزهایی نیستند که مردم به آن‌ فکر می‌کنند. او می‌گوید مردم با وجود هنر قوی‌تر هستند.

این نقاش هنر خیابانی، دوست دارد در بهترین حالت ممکن در انگلستان به فعالیت هنری ادامه دهد، اما نمی‌خواهد شهرش را ترک کند؛ چراکه کمک می‌کند شهری جدید و کشوری جدید ساخته شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: