کد خبر: ۵۴۶۱۵۰
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵

سخنگوی فدراسیون کشتی تاکید کرد که کمیته فنی فدراسیون درخصوص غایبان جام تختی تصمیم‌گیری خواهد کرد.

به گزارش شفاف،  محمدابراهیم امامی در خصوص برگزاری مسابقات کشتی آزاد جام تختی در تنکابن با حضور تماشاگران، اظهارداشت: بسیار خوشحالم که تماشاگران را در سالن مسابقات می‌بینم؛ چرا که وقتی مسابقات تماشاگر داشته باشد، شور و هیجان خاص خود را خواهد داشت و حساسیت‌ مسابقات را هم بالا می‌‌برد. ما امروز شاهد حضور منظم تماشاگران در سالن هستیم.

سخنگوی فدراسیون کشتی تاکید کرد: امروز مسابقات جام تختی برگزار می‌شود، ارمنستان 2 تیم خود را به این رقابت‌ها آورده، گرجستان هم با 15 کشتی‌گیر در این جام شرکت کرده است که کشتی‌گیران خوبی هستند. سرمایه‌های کشتی ما هم به جز 9 نفر مدال‌آور جهانی و طلایی‌های آسیایی در جام تختی کشتی می‌گیرند. در واقع رقابت‌ها به نوعی نزدیک است و تا این لحظه رقابت یک‌طرفه ندیدیم. ضمن اینکه احساس من این است با چیدمان داوری، مشکلی از این لحاظ نداشتیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه اگر کشتی‌گیری غیبت داشته باشد، تکلیف چیست، عنوان کرد: خوشبختانه کمیته فنی فدراسیون، سرمربی، مربیان و مدیران تیم ملی در سالن حضور دارند و جایگاه‌شان طوری است که هر تشک را زیر نظر دارند. با توجه به شرایط هر وزن چه آنهایی که حضور دارند، چه ندارند، کمیته فنی براساس هر وزن تصمیم می‌گیرد که چه کاری انجام بدهد. درباره غایبان هم کمیته فنی تصمیم‌گیری می‌کند، چون در هر وزنی شرایط متفاوت است. باید بر مبنای نفرات حاضر و غایب، جمع بندی صورت بگیرد و عذر نفراتی که نیامدند هم سنجیده شود که بدانند دلیل چه بوده است و در نهایت کمیته فنی تصمیم می‌گیرد.

امامی درباره اینکه این انتقادات وجود دارد که جام تختی از سطحی که داشته، فاصله گرفته و چرا کشورهای بیشتری به این مسابقات نیامدند، تصریح کرد: باتوجه به فشردگی برنامه‌های اتحادیه جهانی کشتی شاهد هستیم در اقصی نقاط جهان هم زمان با مسابقات ما یا به فاصله چند روز، رقابت‌های دیگری هم برگزار می‌شود مثلا مسابقات رنکینگ‌دار که در پیش است. این فشردگی که اتحادیه دارد و اینکه کشورهای صاحب سبک تلاش می‌کنند خود را به این رقابت‌ها برسانند، باعث شده تعداد کشورها کمتر شود، اما همین که 2 تیم کامل یا به نوعی 3 تیم در جام تختی شرکت دارند قابل قبول است. ضمن اینکه تیم‌های دیگر هم قرار بود بیایند که روزهای آخر انصراف دادند و دلیل آن را باید از خودشان پرسید.

سخنگوی فدراسیون کشتی در پایان یادآور شد: من سطح کیفی جام تختی را بالا می‌بینم. اتریش قرار بود با چند کشتی‌گیر شرکت کند، آذربایجان احتمال حضور داشت و ما اطلاع‌رسانی کرده بودیم. توقع داشتیم در مسابقات ما شرکت کنند، اما با نیامدن آنها چیزی از ارزش فنی مسابقات جام تختی کم نشده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: