کد خبر: ۵۴۶۱۷۶
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۴

یک هیات از قانونگذاران پارلمان فرانسه در دیدار امروز (پنجشنبه) خود با رئیس‌جمهور تایوان که چین آن را قلمرو خود می‌داند، به ابراز حمایت از این جزیره پرداختند.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، سناتور جوئل گریو، نایب رئیس کمیته امور خارجی، دفاعی و نیروهای مسلح سنای فرانسه، در جریان این سفر به تسای اینگ ون، رئیس جمهور تایوان گفت که "به تایوان کمک خواهد کرد تا با سرکوبگرانش مخالفت کند و از آزادی تایوان حمایت می کند."

گریو گفت: "من با کسانی که با آزادی تایوان مخالف هستند مقابله خواهم کرد و قدرت تایوان را به کسانی که آن را نادیده می گیرند نشان خواهم داد."

تسای اینگ ون که در سال ۲۰۲۰ برای دومین دور به ریاست جمهوری تایوان رسید بر ارتباط قوی بین اقتصاد پیشرفته تایوان و کشورهای اتحادیه اروپا تأکید کرد.

رئیس جمهور تایوان عنوان کرد: ما انتظار داریم تایوان و فرانسه به تعمیق همکاری در زمینه های مختلف ادامه دهند.

 فرانسه در ژانویه ریاست شورای اتحادیه اروپا را بر عهده گرفت.

این سومین سفر قانونگذاران فرانسوی به تایوان در ماه های اخیر است و پس از دیدار چند روز پیش تسای اینگ ون و گروهی از قانونگذاران اسلواکی که اظهارات مشابهی را در حمایت از دموکراسی در این جزیره مطرح ساختند، انجام می شود.

تایوان با حمایتهای فزاینده ای از سوی کشورهای اروپایی در راستای به چالش کشیدن چین مواجه شده، در همین حال سیاستمداران فعلی و بازنشسته آمریکا نیز به منظور نشان دادن حمایت واشنگتن از این جزیره به آنجا سفر داشته اند.

ونسان ابله، سیلوی گوی-شاوان، دنی واتبلد و لودوویک هی، سناتورهای فرانسوی همراهی کننده گریو در این سفر شش روزه هستند.

در ماه فوریه، کمیسیون اروپا قانون تراشه‌های اروپایی را با هدف توانمندسازی اتحادیه اروپا برای همکاری نزدیک‌تر با تایوان و دیگر رهبران جهان در صنعت نیمه‌رساناها، رونمایی کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: