کد خبر: ۵۴۶۲۳۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۷

اینورتر اینوت

اینورتر یا درایو چیست؟

یکی از روش های جدید راه اندازی موتور ، اینورتر یا درایو می باشد. یک موتور الکتریکی به تنهایی توانایی کنترل دور را ندارد از این رو با استفاده از درایو به کنترل دور موتور می توان پرداخت. این تجهیز پر کاربرد در صنعت سبب عملکرد بهینه موتور و همچنین ذخیره انرژی می شود.

شرکت اینوت INTV

شرکت اینوت در کشور چین و در سال 2002 تاسیس شده و تمرکز خود را بر روی تولید اتوماسیون صنعتی قرار داده است. کارخانه تولید اینورتر اینوت در شهر شنژن چین قرار دارد و این شرکت یکی از معدود شرکت های تولید کننده اینورتر می باشد، که تولیدات خود را به سراسر جهان از جمله نمایندگی فروش اینترنتی اینورتر اینوت در ایران صادر مینماید، این شرکت در حال حاضر دارای 15 شرکت زیرمجموعه ، بیشتر از 3200 کارمند ، بیش از 30 دفتر داخلی در چین و 4 شعبه در خارج از کشور می باشد.

اینورتر اینوت

ویژگی اینورتر اینوت INVT

 1. قابلیت برنامه پذیری آسان و راحت
 2. ارائه و تولید اینورتر در دو مدل تک فاز و سه فاز
 3. برند اینوت به تولید اینورترهای متنوع در مدل ها و رنج های توانی مختلف می پردازد و به همین جهت برای بسیاری از کاربردها مورد استفاده از جمله قرار می گیرد .
 4. از دیگر ویژگی های این اینورتر دارا بودن ورودی و خروجی های آنالوگ و دیجیتال می باشد.
 5. همچنین یکی از ویژگی های شاخص اینورتر اینوت قیمت مناسب آن و اقتصادی بودن این درایو می باشد.

کلاس های ولتاژ اینورتر اینوت

اینورتر های خود را در سه کلاس ولتاژ بالا ، ولتاژ متوسط و ولتاژ پایین تولید می نماید.

مزایای اینورتر اینوت

 • کاهش مصرف انرژی
 • تغییرجهت حرکت موتور
 • کنترل جریان راه اندازی
 • حفاظت از الکترو موتور
 • تغییر دور الکترو موتور القایی

کاربرد اینورتر اینوتINVT

اینورتر های اینوت در صنعت کاربردهای بسیاری دارند . برای مثال در صنایع غذایی از اینورتر استفاده می شود . همچنین در نساجی و ماشین ابزار و معدن نیز از اینورتر اینوت استفاده می گردد . از دیگر کاربردهای این اینورتر در نوارنقاله و اکسترودر می باشد. یکی دیگر از کاربردهای اینورتر اینوت در فن ها و پمپ ها می باشد که می توان برای این کاربرد از مدل GD270 استفاده نمود که این مدل درایو تخصصی فن و پمپ می باشد.

انواع سری اینورتر اینوت و ویژگی و کاربردهای آن

اینورتر اینوت دارای چند مدل می باشد :

 • GD10 : این سری از اینورتر اینوت کاربری نیمه سنگین و عمومی دارد . این مدل به دلیل طراحی فشرده آن فضای کمی را اشغال می کند و در دو مدل تکفاز و سه فاز عرضه می شود . توان های موجود در این مدل از 0.2 کیلووات تا 0.75 کیلووات می باشد .
 • GD20 : این مدل از اینورتر اینوت جهت کاربری سنگین مورد استفاده قرار می گیرد. این سری اینوت در دو مدل تکفاز و سه فاز عرضه شده و در کاربردهایی مانند ماشین های حمل و نقل ، صنایع غذایی ، کمپرسور های هوا و ... مورد استفاده قرار می گیرد.
 • GD200A : جهت کاربرد های سنگین و نرمال از این مدل استفاده می گردد . معمولا از این سری در بوستر پمپ ها و فن ها استفاده می شود. رنج توانی این مدل از 0.75 کیلووات تا 500 کیلووات می باشد .
 • GD350 : در کاربری های پیشرفته از مدل GD350 استفاده می شود . این سری دارای درجه حفاظت IP54 بوده و در کاربری های سبک و سنگین میتوان مورد استفاده قرار داد .
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: