کد خبر: ۵۴۶۲۹۱
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۶

دولت مکلف است کمک هزینه معیشت افراد توانیاب را به میزان حداقل دستمزد سالانه تعیین و پرداخت کند، اما برخی از پرداخت آن خودداری می‌کنند.

طبق قانون حمایت از حقوق معلولان (ماده ۲۷) به تمام معلولان شدید و خیلی شدید که سن آن‌ها ۱۸ سال است و فاقد شغل و درآمد، باید ماهیانه حداقل دستمزد سالانه را پرداخت کنند.

به گزارش شفاف، بانوان کارمند دارای همسر یا فرزند معلول به شرط نگهداری فرد دارای معلولیت در منزل (با تأیید سازمان) از تسهیلات مقرر در قانون راجع به خدمت نیمه‏ وقت بانوان مصوب ۱۳۶۲/۹/۱۰ و اصلاحات و الحاقات بعدی آن با استفاده از حقوق و مزایای کامل بهره‌‏مند خواهند شد.

کارمندان مرد دارای همسر معلول یا دارای فرزند معلول تحت سرپرستی و فاقد مادر به شرط نگهداری فرد دارای معلولیت در منزل (با تأیید سازمان) با یک چهارم () کسر ساعات کار هفتگی، از حقوق و مزایای کامل استفاده خواهند کرد.

یکی از توانیابان ساکن در استان ارومیه که دارای ۲ برادر توانیاب دیگر با ضایعه نخاعی شدید است، برای درخواست ماده ۲۷ بهزیستی و کمک هزینه تامین لوازم بهداشتی به سازمان بهزیستی شهر خود مراجعه کرده است اما مسئولان آن سازمان با رد درخواست آن‌ها را به تهران ارجاع داده‌اند.

این موضوع را از سازمان بهزیستی پیگیری کردیم؛ با گذشت یک ماه از پرسش ما، همچنان کسی در این سازمان پاسخگو نیست. 

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: