کد خبر: ۵۴۶۳۳۲
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۳

نخستین خیابان غذا (فود استریت) به همت شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر و با همکاری شهرداری منطقه ۹ تهران در خیابان اجتماعی این منطقه آغاز به کار کرد.

به گزارش شفاف، همزمان با ولادت امام رضا(ع)، نخستین خیابان غذا در آیینی با حضور قدرت‌الله محمدی مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران، سید محمدرحیم مرتضوی شهردار منطقه9، جمعی از مدیران شهری و حضور پرشور شهروندان در خیابان اجتماعی منطقه9 افتتاح شد.

سید محمدرحیم مرتضوی شهردار منطقه 9 در این مراسم با تاکید بر استفاده از فضاهای شهری به نفع انسان، گفت: افتتاح نخستین خیابان غذا در خیابان اجتماعی (دکتر قریب) نشانه‌ای از رویکرد مدیریت شهری در معماری و طراحی شهری با محوریت انسان محور است.

وی اضافه کرد: شهرداری تهران خود را موظف به حمایت از طرح‌های گردشگری، فرهنگی و اجتماعی می‌داند، چرا که مولفه‌های فرهنگی از جمله مهم‌ترین زیرساخت‌های توسعه پایدار شهری است.

مرتضوی تصریح کرد: این خیابان با کاربری چند منظوره طراحی شده تا محیطی مناسب برای توسعه فضاهای عمومی و ارتقاء نشاط اجتماعی فراهم شود.

وی عنوان کرد: این خیابان غذا با همکاری شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران و شهرداری منطقه 9 در فضایی بالغ بر 2000متر مربع و مشتمل بر 20 غرفه راه‌اندازی شده است و امکان اشتغال مستقیم 200 نفر را فراهم کرده است.

شهردار منطقه9 این فود استریت را بزرگ‌ترین خیابان غذای غرب پایتخت معرفی کرد و گفت: فود استریت غرب پایتخت در راستای توسعه فضاهای جدید و فرصت گردشگری طراحی شده است و این خیابان با دو باند مختص به شهروندان در واقع مکان رویدادی است که در مناسبت‌های مختلف و نیز در برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی و هنری می‌تواند مورد استفاده شهروندان قرار گیرد.

وی با اشاره به دغدغه ترافیکی شهروندان منطقه 9 خاطرنشان کرد: تدابیر لازم ترافیکی مانند روان‌سازی ترافیکی و نصب گاردریل انجام شده و در آینده تدابیر ترافیکی تکمیلی انجام خواهد شد.

قدرت‌الله محمدی ، مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر در حاشیه افتتاح این خیابان اظهار کرد: از سال گذشته برنامه‌ریزی‌هایی برای ایجاد نشاط اجتماعی، ارتقای امنیت در نقاط خاموش و جذب گردشگر از طریق‌ راه‌اندازی و تکرار تجربه‌های مشابه خیابان غذا در باب همایون انجام دادیم.

وی درباره خیابان اجتماعی تصریح کرد: فضاهای این چنینی اغلب در مرکز و شمال شهر وجود داشت ولی برای اولین بار در غرب پایتخت، خیابان غذا در فضایی با مساحت 2 هزار متر مربع و با 20 غرفه راه‌اندازی و ظرفیتی برای اشتغال مستقیم 200 نفر فراهم شد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با اشاره به این که برخی نقاط کم‌برخوردار درگیر معضلات اجتماعی است، افزود: برخی از این فضاها مانند دره فرحزاد شناسایی شده است تا با جانمایی خیابان غذا و برنامه‌های مشابه، علاوه بر اشتغالزایی و جذب گردشگر موجب ارتقای امنیت منطقه و حیات شبانه برای شهروندان شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: