کد خبر: ۵۴۶۳۴۰
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۴

عضو شورای شهر تهران از ورود شبکه‌های اراذل و اوباش سازمان‌یافته به ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز اشاره کرد و گفت: انتظار داریم که نیروی انتظامی به صورت مقتدرانه با این افراد برخورد کند.

به گزارش شفاف، مهدی اقراریان در جریان شصت‌و‌نهمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به شکل‌گیری قرارگاه ایمنی پس از حادثه متروپل، اظهار کرد: تشکیل این قرارگاه قابل تقدیر است اما اقدامات موثری نیز در این قرارگاه صورت بگیرد.

وی گفت: اخیرا بنده بازدیدی از منطقه 19 داشتم که متاسفانه شاهد ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز در ناحیه سه این منطقه دیده‌ام و این در حالی است که ما پس از یک حادثه همانند متروپل دچار بیماری تکرار، تمرکز و فراموشی می‌شویم به طوری که چنین حوادثی پس از مدتی از ذهن همه مردم فراموش می‌شود.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه تذکر بنده ناظر به ایمنی ساختمان‌ها است، گفت: هم‌اکنون در حال حاضر شاهد ساخت‌‌و‌سازهای غیرمجاز در سطح شهر تهران هستیم به طوری که بسیاری از ساختمان‌ها بدون پروانه ساخته می‌شوند که هر کدام از آنها می‌توانند یک متروپل جدید باشند.

اقراریان ادامه داد: اینگونه ساختمان‌ها در حریم تهران و یا در 22 منطقه تهران ساخته می‌شوند و از جمله مثال آن می‌توان به منطقه یک؛ گلاب‌دره اشاره کرد که این ساختمان‌ها نیز با بناهای بلند با چشم دیده می‌شوند.

وی اضافه کرد: ما انتظار داریم در قرارگاه ایمنی به اینگونه ساختمان‌ها توجه شود و جلوی ساخت‌و‌سازهای چنین ساختمان‌ها و بناهایی گرفته شود و این درحالی است که ما شاهد هستیم که افراد اقدام به اخذ پروانه ساختمانی و احداث بنای 4 طبقه می کنند اما در نهایت 7 طبقه ساختمان‌سازی می‌کنند.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه برخی از شبکه‌های اراذل و اوباش و سازمان‌یافته در بحث ساخت‌وساز دخیل هستند، گفت: انتظار داریم که نیروی انتظامی به صورت مقتدرانه با چنین افرادی برخورد جدی داشته باشد و همان طور که در طی 48 ساعت سارقان صندوق امانات بانک ملی را دستگیر می‌کنند با این افراد نیز برخورد کنند.

اقراریان گفت: اگر ناجا بخواهد می‌تواند با چنین گروه‌های سازمان‌یافته برخورد کنند همچنین مسئولان مربوطه نباید به چنین ساختمان‌هایی آب، برق و گاز بدهند. اما شاهد هستیم که این اتفاق صورت می‌پذیرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: