کد خبر: ۵۴۶۳۶۸
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۷

رئیس سازمان صداوسیما در بازدید از صداوسیمای مرکز خراسان رضوی و رادیوهای برون‌مرزی این مرکز بر مطالبه رهبر انقلاب برای بهبود وضعیت مردم و ارتقای جایگاه صدا و سیما تأکید کرد.

به گزارش شفاف، در سایت برون مرزی صداوسیما آمده است: پیمان جبلی، رئیس سازمان صداوسیما در بازدید از صداوسیمای مرکز خراسان رضوی و رادیوهای برون‌مرزی در این مرکز ضمن تشکر و قدردانی از تلاش کارکنان ایرانی و تاجیکستانی صدای خراسان گفت: تلاش شبانه‌روزی، مطالبه رهبر معظم انقلاب از اینجانب و همکارانم برای بهبود وضعیت مردم و ارتقاء جایگاه رسانه ملی بوده است. هدف اصلی ما هویت محوری و عدالت‌گستری است و همه کارکنان و مدیران استانی باید در تحقق این آرمان تلاش کنند.

جبلی از مدیران و برنامه‌سازان خواست با دقت و سرعت نسبت به شناخت و معرفی مزیّت‌های نسبی و ویژگی‌های مفید و مؤثر موجود در استان‌ها به مردم ایران و جهان اقدام کنند.

در ادامه این بازدید رئیس صداوسیما در جریان اقدامات رادیو تاجیکی برای بهبود روابط دو کشور دوست و همزبان و هم فرهنگ، ایران و تاجیکستان قرار گرفت.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های کارکنان ایرانی و تاجیکستانی در رادیو تاجیکی صدای خراسان، اظهار امیدواری کرد تا بازگشایی دفاتر خبری این رادیو در تاجیکستان، اطلاع رسانی بهتری از وقایع مهم در تاجیکستان برای این رسانه مخابره شود تا مردم ایران و تاجیکستان در جریان مهمترین رویدادهای  کشور دوست و برادر تاجیکستان قرار گیرند.

به گفته پیمان جبلی «رسالت اصلی رادیوهای برون مرزی انتقال پیام اسلام ناب محمدی و در جهت تقویت روابط ایران با کشورهای منطقه است که در این زمینه رادیو تاجیکی در جذب مخاطب وانتقال دقیق و سریع پیام بسیار موفق عمل کرده است.»

رئیس صداوسیما سپس با اشاره به رادیوهای تاجیکی و دری به عنوان رادیوهای اثرگذار و بسیار مهم سازمان صداوسیما، خاطرنشان کرد: خوشبختانه رادیو تاجیکی با وجود کمبودهای موجود توانسته در نظرسنجی از مردم تاجیکستان رتبه دوم را در بین ده‌ها رادیوی موجود در تاجیکستان کسب کند و این رادیو با فاصله معناداری از رادیو بی‌بی‌سی جایگاه خود را در بین مردم کشور تاجیکستان ارتقاء داده است.

در ادامه محسن نصرپور، مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی بر تقویت امکانات کمی و کیفی رادیوهای برون مرزی استان تاکید کرد و گفت: تلاش این مرکز بر حل مشکلات و رفع موانع احتمالی در مسیر توسعه کمی و کیفی تولیدات رادیوهای برون‌مرزی استان است.

مختار فرزادی، مدیر رادیو تاجیکی صدای خراسان هم ضمن قدردانی از توجه رئیس صداوسیما به رادیو تاجیکی و نحوه عملکرد این رادیو در بهبود روابط دو کشور ایران و تاجیکستان در یک دهه گذشته گفت: تمام تلاش همکاران ایرانی و تاجیکستانی در این رادیو پوشش اخبار درست و مفید و موثر از وقایع سیاسی، فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی دو کشور است تا مردم  فارسی زبان در ایران و تاجیکستان در اسرع وقت در جریان رویدادهای مربوطه قرار بگیرند.

وی در پایان ضمن با اهمیت شمردن بازگشایی دفاتر خبری این رادیو در تاجیکستان، اظهار امیدواری کرد تا با مکاتبات سازمانی و دولتی، این امر هرچه سریع‌تر محقق شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: