کد خبر: ۵۴۶۴۳۰
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۶

وزارت خارجه فلسطین از دولت آمریکا خواست تا اسرائیل را برای توقف اقدامات غیرقانونی‌اش تحت فشار قرار دهد.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت النشره، وزارت خارجه فلسطین با صدور بیانیه‌ای نقض‌ها و جنایت‌های پیاپی نیروهای رژیم صهیونیستی، شهرک‌نشینان اسرائیلی و نیروهای تروریستی در حق ملت، اراضی، دارایی‌ها، منازل و مقدسات فلسطینیان را محکوم کرد.

وزارت خارجه فلسطین از دولت آمریکا خواست تا دولت اسرائیل را برای توقف تمامی اقدامات یک‌جانبه اشغالگران تحت فشار قرار دهد؛ اقداماتی که اسرائیل از طریق آن تلاش می‌کند تا واقعیت‌های جدیدی را ایجاد کند که در خدمت منافع استعماری خود و به ضرر اراضی فلسطینی باشد.

این وزارتخانه همچنین از شورای امنیت خواست تا به تعهدات خود پایبند بوده و اقدامات لازم را برای تضمین اجرای قطعنامه‌هایش و در رأس آن قطعنامه ۲۳۳۴ اتخاذ کند.

وزارت خارجه فلسطین تاکید کرد، فرار اسرائیل از بازخواست و مجازات، آن را ترغیب می‌کند تا به عنوان دولت فراتر از قانون رفتار کند، نقض‌های بیشتری را مرتکب شود، قوانین بین‌المللی را زیر پا بگذارد و به عنوان یک قدرت اشغالگر به تعهداتش پایبند نباشد.

این وزارتخانه، دولت اسرائیل به ریاست نفتالی بنت را مسئول کامل و مستقیم این نقض‌ها، جنایت‌های بی‌وقفه و خطرات آن بر صحنه‌ درگیری‌ها و سرتاسر منطقه دانست.

وزارت خارجه فلسطین در پایان نسبت به سرانجام برخورد بین‌المللی با این اقدامات استعماری، نژادپرستانه و خشونت‌بار به عنوان یک مسأله عادی که به یک واقعیت شناخته شده تبدیل شده است، هشدار داد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: