کد خبر: ۵۴۶۴۳۲
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۹

رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از کشف ۷۵۳ تن کالای اساسی احتکار شده در کشور طی دو روز گذشته خبر داد.

به گزارش شفاف، سردار غلامرضا رضائیان در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در راستای رسیدگی به مطالبات و گزارشات مردمی برای بر مقابله جدی با قاچاق، احتکار و اخلال در تولید و توزیع کالاهای اساسی و معیشت محور، موضوع برخورد با محتکران و اخلالگران به صورت ویژه در دستورکار پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت. درهمین راستا نیز کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی در ۴۸ ساعت گذشته با تشکیل بیش از یک هزار گروه مشترک با اشراف اطلاعاتی و انجام اقدامات تخصصی پلیسی از ۳ هزار و ۹۳۷ انبار و مرکز نگهداری و توزیع کالاهای اساسی و معیشت محور مردم بازدید و ۵۱ انبار احتکار و مرکز متخلف توزیع کالاهای اساسی را در سطح کشور شناسایی و پلمب کردند.

وی تصریح کرد: ماموران در بازرسی از این انبارها و مراکز توزیع کالا مقدار  ۷۵۳ تن انواع کالای اساسی احتکاری، از قبیل برنج، قند و شکر، روغن خوراکی، گندم، خرما و خشکبار، دو هزار و ۷۸۵ عدد انواع لوازم خانگی، لوازم یدکی خودرو، نهاده‌های دامی و کشاورزی، ۱۴ هزار و ۵۷۳ عدد انواع دارو و... را کشف کردند.

فرمانده قرارگاه امین پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اشاره به اینکه در برآوردهای اولیه ارزش کالاهای کشف شده توسط کارشناسان یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است، اظهارکرد: در این راستا تعداد ۳۴۱ خودرو توقیف و ۴۹۰ متهم نیز دستگیر شدند که این افراد پس از تشکیل پرونده جبرای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

بر اساس اعلام سایت پلیس، رضاییان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرمجاز در خصوص احتکار کالا یا تهیه و توزیع کالاهای قاچاق توسط افراد سودجو، موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش دهند تا نسبت به شناسایی و دستگیری متخلفان اقدام شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: