کد خبر: ۵۴۶۴۳۳
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۴

مهلت ثبت نام تمدید شده معرفی‌شدگان مرحله دوم آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ دانشگاه شهید بهشتی امروز پایان می یاد.

به گزارش شفاف، بر اساس مهلت تمدید شده، معرفی‌شدگان مرحله دوم آزمون مقطع دکتری نیمه‌متمرکز در سال ۱۴۰۱ دانشگاه شهید بهشتی تا پایان امروز دوشنبه ۲۳ خرداد ماه می‌توانند از طریق سیستم جامع آموزشی گلستان نسبت به ثبت نام برای مصاحبه اقدام کنند.

مدارک لازم برای مصاحبه و برنامه زمانی لازم برای مرحله دوم(سنجش علمی و سنجش عملی) پذیرفته شدگان آزمون مقطع دکتری نیمه‌متمرکز در سال ۱۴۰۰ دانشگاه شهید بهشتی بر روی سایت معاونت آموزشی این دانشگاه به نشانی https://www.sbu.ac.ir/web/eduvp/edu قرار گرفته است.

ظرفیت پذیرش دکتری نیمه متمرکز در دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۱۲هزار و ۷۱۶ نفر و ظرفیت پذیرش اعلامی در دانشگاه آزاد اسلامی ۱۱ هزار و ۵۳۸ نفر است.

داوطلبانی که براساس کارنامه نتایج اولیه آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۴۰۱ مجاز به انتخاب رشته شده و کدرشته محل‌های انتخابی خود را در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نموده و در کدرشته محل‌های انتخابی دارای حدنصاب نمره علمی هستند، باید مطابق برنامه زمانی شرکت در مرحله دوم آزمون (مرحله ارزیابی تخصصی) که در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قرار دارد، با همراه داشتن مدارک لازم برای انجام مصاحبه به هر یک از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی مراجعه کنند.

منحصراً داوطلبانی می‌توانند نسبت به مراجعه به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برای انجام مصاحبه اقدام نمایند که کدرشته محل مربوطه را در فرم انتخاب رشته خود درج نموده و حد نصاب نمره علمی لازم را مطابق کارنامه کسب کرده باشند.

اولویت با برنامه زمانی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی مندرج در درگاه اطلاع رسانی آنها است و چنانچه برنامه زمانی انجام مصاحبه چند دانشگاه با هم تداخل دارد لازم است با تماس، هماهنگی و تعامل با دانشگاه‌ها، ابتدا هر فرد در مصاحبه دانشگاه‌های دارای اولویتش شرکت کند و سپس در زمان دیگری که با دانشگاه دوم تعامل کرده‌ و یا در زمانی که برای جاماندگان از مصاحبه اصلی در نظر گرفته شده در مصاحبه سایر دانشگاه‌هایی که در آنها پذیرفته شده، شرکت کند.

گزینش نهایی داوطلبان در هر کدرشته‌محل براساس نمره کل نهایی حاصل از نمره علمی آزمون متمرکز و نمرات مراحل مختلف ارزیابی تخصصی مطابق با نمودار مندرج در بند الف در صفحه ۱۶ دفترچه راهنمای ثبت نام و با توجه به اولویت کدرشته‌محل‌هایی که برای مصاحبه معرفی شده‌اند، انجام می‌شود.

عدم اقدام و یا مراجعه معرفی شدگان به منظور مصاحبه و انجام مراحل ارزیابی تخصصی به منزله انصراف از پذیرش در آن رشته محل می‌باشد. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: