کد خبر: ۵۴۶۴۳۵
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۹

پاریس در رتبه‌بندی سرمایه‌گذاری‌های مالی خارج از کشور پس از لندن قرار گرفته است.

به گزارش شفاف، بر اساس تحقیقات شرکت ارنست اند یانگ(EY) که امروز دوشنبه منتشر شد، فرانسه سال گذشته زمینه بیشتری را برای جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در خدمات مالی بریتانیا ایجاد کرد. بریتانیا همچنان در رتبه‌بندی اروپا  با جذب ۶۳ پروژه در سال ۲۰۲۱ رتبه اول را حفظ کرد اما فاصله با فرانسه رتبه دوم کاهش یافت و همسایه‌اش ۶۰ پروژه را به ثبت رساند که بالاترین تعداد آن در دهه گذشته است.

هر دو کشور در سال ۲۰۲۱ تعداد پروژه‌های بیشتری را نسبت به سال قبل جذب کردند که افزایش ۷ پروژه برای بریتانیا و ۱۱ پروژه برای فرانسه  بود و روند انقباض در اروپا را به طور کلی کاهش داد.

شرکت ارنست اند یانگ گفت که سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در خدمات مالی در سراسر اروپا در سال گذشته به طور کلی ۲.۸ درصد کاهش یافت. لندن با ۳۹ پروژه در سال ۲۰۲۱ در صدر جدول شهر باقی ماند اما این کمتر از نصف ۸۶ پروژه‌ای بود که در سال ۲۰۱۸ انجام داد. پاریس ۳۸ پروژه را ثبت کرد که تنها یک پروژه از لندن عقب‌تر بود. محققان شرکت ارنست اند یانگ گفتند که رتبه اول بریتانیا نشان داد که جذابیت خود را برای سرمایه گذاران بین‌المللی پس از برگزیت حفظ کرده است اما آنها گفتند فرانسه در حال جبران است.

یکی از شرکای مدیریت خدمات مالی در شرکت ارنست اند یانگ گفت: «فرانسه به سرعت در حال رشد است و فاصله خود را با بریتانیا کم می‌کند و حتی برای اولین بار از آن در جذب بیشترین تعداد پروژه‌های سرمایه‌گذاری از ایالات‌متحده پیشی می‌گیرد». اسپانیا، آلمان و ایرلند پنج کشور برتر در رده بندی شرکت ارنست اند یانگ را تکمیل کردند، در حالی که مادرید، دوبلین و برلین پنج شهر برتر را بودند. شرکت ارنست اند یانگ گفت که بریتانیا همچنان به جذب پروژه‌های جدید بیشتر نسبت به فرانسه که تمایل به ایجاد شغل بیشتر دارند به جای توسعه پروژه‌های موجود ادامه داد.

بر اساس گزارش رویترز، نظرسنجی شرکت ارنست اند یانگ از سرمایه‌گذاران جهانی نشان داد که بریتانیا همچنین به عنوان جذاب‌ترین کشور اروپایی برای سرمایه‌گذاری در خدمات مالی آتی، بالاتر از آلمان در رتبه دوم و فرانسه در رتبه سوم است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: