کد خبر: ۵۴۶۴۹۴
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۴

رئیس انجمن شنای نابینایان وکم بینایان از برگزاری بیست و هفتمین دوره رقابت‌های قهرمانی کشور با نظارت کمیته بین‌المللی پارالمپیک خبر داد.

به گزارش شفاف، حمید شریفیان رییس انجمن شنا در این باره گفت: مسابقات قهرمانی کشور شنا در دو بخش جانبازان- معلولین و نابینایان- کم بینایان با نظارت کمیته بین‌المللی پارالمپیک در استخر مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد و ۷۰ ورزشکار از ۷ استان کشور دردو رده سنی جوانان و بزرگسالان دربخش نابینایان وکم بینایان در آن حضور دارند.

او خاطر نشان کرد: رقابت‌ها در ۳ کلاس پزشکی و در ۱۱ ماده (۷ ماده انفرادی و ۴ ماده تیمی) ماده‌های ۱۰۰ متر و ۵۰ متر آزاد ۱۰۰ متر کرال پشت قورباغه و پروانه ۲۰۰ متر مختلط انفرادی – ۱۰۰*۴ و ۵۰*۴ آزاد تیمی، ۱۰۰*۴ و ۵۰*۴ مختلط تیمی برگزار خواهد شد ..

رئیس انجمن شنا افزود: تنها در بخش نابینایان وکم بینایان ۷۰ شناگر حضور دارند که آمار خوبی است و امیدواریم از بین این نفرات بتوانیم استعداد‌های خوبی را برای آینده شناسایی کنیم.

شریفیان گفت: در این مسابقات، رکورد شناگرانی که دارای IPC Code باشند ضمن حضور در تیم ملی شنا بزرگسالان و جوانان کسب ورودی بازی‌های آسیایی و جهانی را نیز دریافت خواهند کرد. نمایندگان کشور‌های عراق، قزاقستان و تایلند برای اولین باردر این دوره از مسابقات حضورخواهند داشت.

شریفیان در پایان عنوان کرد: در پایان برگزاری این مسابقات و به منظور ارتقای سطح انگیزه ورزشکاران شرکت کننده هر ورزشکاری که رکورد ملی ایران را جا به جا و رکورد شکنی کند هدیه نقدی از سوی انجمن شنا پای سکو دریافت خواهد کرد.

بیست و هفتمین دوره رقابت‌های شنای قهرمانی کشور جانبازان و معلولین- نابینایان وکم بینایان در روز‌های ۲۶ و ۲۷ خرداد ماه جاری در محل استخر مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: