کد خبر: ۵۴۶۶۳۵
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۳

رئیس کل دادگستری گلستان با بیان اینکه سرمایه‌گذار جدید پتروشیمی گلستان معرفی شده است، گفت: سرمایه‌گذار جدید به‌زودی کار خود را آغاز می‌کند.

به گزارش شفاف، علی محمد زنگانه، رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه تعیین تکلیف نهایی پتروشیمی گلستان که در دادگستری کل استان با حضور استاندار گلستان و هیئت شرکت صنایع پتروشیمی ایران تشکیل شد، گفت: موضوع احیای شرکت پتروشیمی گلستان با دستور رئیس قوه قضائیه در سفر استانی کلید خورد و با اختیارات قضائی تفویض شده، دادگستری استان با تلاش مستمر و با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان به ویژه استاندار گلستان در صدد رفع موانع حقوقی و قضائی مربوط به ورود سرمایه‌گذار جدید است و هیئت مدیره فعلی با توجه به دستور قضائی، ضمن همکاری لازم با سرمایه‌گذار جدید، هیچ‌گونه مانع‌تراشی در امر سرمایه‌گذاری نخواهد داشت و دستگاه قضائی استان از سرمایه‌گذار جدید حمایت و پشتیبانی کامل خواهد کرد.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: این جلسه، جلسه نهایی است و حداکثر تا یک ماه آینده سرمایه‌گذار جدید در استان مستقر و کار را آغاز می‌کند و تا زمانی که این شرکت احیا شود دستگاه قضائی در کنار سرمایه‌گذار جدید است و پس از احیا و رفع موانع قضائی، کار به بخش اجرایی سپرده می‌شود.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان با بیان اینکه حمایت قضائی ما از سرمایه‌گذار پتروشیمی جدی است، افزود: اهتمام دو رئیس قوه در سطح کلان و مسئولان قضائی و اجرایی در سطح استان، برای پیگیری راه اندازی پتروشیمی گلستان یک تعامل هماهنگ قضائی و اجرایی است و تلاش‌ها به زودی به ثمر خواهد نشست.

استاندار گلستان هم در این جلسه گفت: مشکلات و چالش‌های حقوقی پتروشیمی با کمک دادگستری استان رفع شد و الان وارد فاز اجرایی شدیم.

علی محمد زنگانه افزود: برای فرآیند اجرا یک برنامه مدون در 12 گام طراحی شده و در حال پیش بردن این گام‌ها هستیم. تشریفات قانونی و اجرایی برای ورود سرمایه‌گذار جدید شروع شده و پیش‌بینی می‌کنیم حداکثر تا یک‌ماه آینده مقدمات برای احیای دوباره این پتروشیمی و استارت کار اجرایی آن شروع شود.

احمد شکری، مدیر طرح‌های صنعت پتروشیمی ایران هم در این جلسه گفت: خوشبختانه همگرایی خوبی در مجموعه قضائی و اجرایی استان وجود دارد و با همین همگرایی، آخرین گام‌های مانده تا احیای این پروژه را برداریم و این طرح عملیاتی شود.

شکری گفت: در بین سرمایه‌گذارهای جدید توانمندترین سرمایه‌گذار ورود کرده و به زودی این طرح عملیاتی می شود.

گفتنی است؛ تکاپو برای راه‌اندازی دوباره پتروشیمی گلستان 25 آذرماه سال گذشته با دستور ویژه رئیس قوه قضائیه در سفر به استان گلستان آغاز شد و پس از آن در سفر رئیس جمهور به گلستان هم بر کمک به راه‌اندازی این طرح تأکید شد.

طرح پتروشیمی گلستان از 16 سال پیش تاکنون بر زمین مانده است و بیش از 90  هزار سهامدار دارد. این پروژه در این سال‌ها فقط 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: