کد خبر: ۵۴۶۶۶۴
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۹

مربی تیم تنیس روی میز جوانان گفت: تقریبا با یک آمادگی نسبی و نه با تمام توان در مسابقات آسیای میانه حاضر شدیم و به هدف و برنامه مورد نظر دست یافتیم و عنوان قهرمانی را بدست آوردیم.

به گزارش شفاف، امیر بخشی مربی تیم تنیس روی میز جوانان درباره عملکرد ملی‌پوشان در رقابت‌های آسیای میانه و کسب مجوز حضور در مسابقات جوانان آسیا گفت: پس از مشخص شدن ترکیب تیم ملی، برنامه‌ریزی‌ها جهت حضور در بازی‌های آسیای میانه تدوین و به فدراسیون ارائه شد. هدف اصلی ما در مرحله اول کسب سهمیه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا بود و سپس انگیزه داشتیم تا بتوانیم از عنوان قهرمانی خود نیز دفاع کنیم. هدف در این برنامه ریزی با توجه به شناختی که از حریفان داشتیم، این بود که تقریبا با یک آمادگی نسبی و نه با تمام توان در این مسابقات حاضر شویم که شکر خدا به هدف و برنامه مورد نظر دست یافتیم و عنوان قهرمانی را به دست آوردیم.

وی با اشاره به سطح کیفی مسابقات و تیم‌های شرکت کننده در آسیای میانه افزود: حریفان اصلی ایران تیم‌های قزاقستان و ازبکستان بودند که در یک ماه اخیر آنالیز دقیقی از سطح بازی‌های آنها داشتیم. در واقع در یک ماه آخر بیشتر تمرینات را به نحوی انجام دادیم تا نتیجه مطلوب را از حریفان مستقیم بگیریم. قزاقستان، ازبکستان و کشورهای همسایه برای پیشرفت و کسب نتیجه بهتر در تلاش هستند  و این نشان دهنده این است که همه این کشورها در سطح آمادگی خوبی به سر می‌برند و ما باید احساس خطر کنیم و برنامه‌های جدی‌تری را برای آینده دنبال کنیم.

مربی تیم تنیس روی میز جوانان در  ادامه در خصوص اردوی تمرینی که پس از مسابقات آسیای میانه در قزاقستان برگزار شد، با اشاره به شرایط کمپ تمرینی میزبان گفت: در این اردو تیم‌های قزاقستان، ازبکستان، ترکمنستان و کشورهای دیگر حاضر بودند. کمپ قزاقستان یکی از بهترین کمپ های دنیا از نظر سخت افزاری و امکاناتی در سطح یک دنیا است و از هر لحاظ عالی بود، البته از نظر کیفی سطح تمرینات، کمی پایین‌تر از ایران بود، اما این اردو زیر نظر آقای لونکو و یک مربی چینی که از بهترین مربیان جهان محسوب می‌شوند، برگزار شد.

بخشی عنوان کرد: به شخصه می‌توانم بگویم که مربیان ملی خودمان هیچ چیزی از آنها کم ندارند، به ویژه آقایان مکیف و لطف‌الله‌نسبی که از مربیان خوب کشورمان محسوب می‌شوند. به نظرم علم و دانش مربیان ایران با مربیان سطح یک دنیا برابری و یا حتی بیشتر است و بیشتر مشکلات اقتصادی جامعه ما اجازه نمی‌دهد که عملکرد بهتری داشته و نتایج مطلوب تری را کسب کنیم.

بخشی در پایان درباره برنامه در نظر گرفته شده برای حضور در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در لائوس و  انتظاراتی که باید از تیم در کسب نتیجه داشت، گفت: روز 10 شهریور ماه مسابقات قهرمانی آسیا در دو رده سنی نوجوانان و جوانان را پیش‌رو داریم که تمام برنامه‌ریزی‌ها انجام شده است. اردوهای بلند مدت و با کیفتی را در این چند وقت باقی مانده پیش‌رو خواهیم داشت و تمام اهدافمان این است که با آمادگی صد درصد در این مسابقات حاضر شویم. دلیل این که با یک آمادگی نسبی در آسیای میانه حاضر شدیم، این بود که می‌خواستیم اوج آمادگی‌مان را برای مسابقات قهرمانی آسیا بگذاریم. کار سختی را پیش‌رو داریم، زیرا اینجا همه تیم‌ها قدرتمند هستند و نمی‌شود با یک آمادگی نسبی شرکت کرد و باید هر چه که در توان داریم، ارائه کنیم. کادر فنی برنامه‌ریزی‌های خوبی دارد. این عملکردی که در سال‌های اخیر فدراسیون تنیس روی میز کسب کرده باعث شد که سطح توقعات از تیم‌های ملی بالا رود و این باعث می‌شود که ما هم انگیزه بگیریم و هم احساس مسئولیت بیشتری نسبت به کسب نتایج کنیم و کار بیشتری نسبت به گذشته انجام بدهیم. مطمئناً با تمام قدرت در مسابقات حاضر خواهیم شد تا بتوانیم با تمام قوا نتایج بهتر و در خور شخصیت فدراسیون و جامعه و ورزش کشور کسب کنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: