کد خبر: ۵۴۶۷۳۶
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۰

عضو کمیسیون کشا‌رزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس خواستار مسئولیت‌پذیری و مشارکت همگانی و استفاده از ظرفیت‌های دانش‌بنیان برای مقابله با خشکسالی و بیابان‌زایی در کشور شد.

به گزارش شفاف، "علیرضا عباسی" نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در مراسم بزرگداشت روز جهانی مقابله با بیابان‌زایی، با اشاره به تغییرات اقلیمی و آثار ناشی از آن گفت: همه آحاد جامعه باید نسبت به محیط زیست، مسئولیت‌پذیر باشند و ضروری است که‌ دستگاه‌های اجرایی کشور از جمله وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش، مشارکت تنگاتنگ با موضوع خشکسالی و بیابان‌‌زایی داشته باشند تا از پیشرفت این پدیده در عرصه‌های کشور جلوگیری شود.

وی گفت: از ظرفیت‌های دانش‌بنیان، پژوهشگران و دانشگاه‌ها برای مقابله با تغییرات اقلیمی و بیابان‌زایی نیز باید استفاده کرد.

عباسی با اشاره به برداشت‌های بی‌رویه از منابع آبی و محدودیت‌های منابع آب و خاک در کشور اظهار کرد: مجلس نگاه متوازنی به چهار مقوله کشاورزی، منابع طبیعی، آب و محیط زیست دارد.

وی خاطرنشان کرد: بودجه‌هایی که طی دو سال اخیر برای این چهار مقوله تصویب شده است، نگاه متوازن و توجه ویژه مجلس را نسبت به این‌ موارد نشان می‌دهد.

نماینده مردم کرج در مجلس ابراز امیدواری کرد: در تدوین برنامه هفتم توسعه، این نگاه ویژه و متوازن به کشاورزی، منابع طبیعی، آب و محیط زیست لحاظ شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: