کد خبر: ۵۴۶۸۳۶
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۵

امسال نظارت اولیا به صورت سیستمی و از طریق QR کد اختصاصی هر مدرسه انجام خواهد شد، بنابراین نصب آگهی QR کد مدارس بر روی تابلو اعلانات و در معرض دید اولیا ضروری است.

به گزارش شفاف، سید مجتبی هاشمی مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش و رئیس ستاد مرکزی ثبت‌نام سال تحصیلی 1401-1402 اظهار کرد: در خصوص تکریم اولیا و مراجعان و حفظ شأن آنها باید همه اعضای ستاد ثبت‌نام طبق شعار دولت مردمی تلاش کنند.

وی با اظهار اینکه اختیارات کامل قانونی به مدیران کل در نظارت بر امر ثبت‌نام داده شده است، گفت: در ثبت‌نام باید کل مدارس بازدید و نظارت شوند و حوزه‌های مرتبط در این خصوص باید تمام توان خود را به کار گیرند تا نظارت بر ثبت‌نام به صورت تیمی و مشارکت همه جانبه برای تحقق شعار «ثبت‌نام مطلوب ، نظارت همگانی ، نصیب برابر آموزشی» صورت گیرد.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: علاوه بر نظارت کامل مدارس توسط ناظرین ستاد مرکزی ثبت‌نام و ستاد ثبت‌نام استان‌ها و مناطق، امسال نظارت اولیا نیز به صورت سیستمی و از طریق QR کد اختصاصی هر مدرسه انجام خواهد شد؛ لذا نصب آگهی QR کد مدارس بر روی تابلو اعلانات و در معرض دید اولیا ضروری است و یکی از ملاک‌های ارزیابی مدیران مدارس خواهد بود.

دریافت پول پس از شروع سال تحصیلی

در ادامه سلیمی معاون نظارت اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات در خصوص اخذ وجه در ثبت‌نام مدارس اظهار داشت: در مدارس دولتی اعم از عادی و هیئت امنایی، دریافت هرگونه وجهه به جز بیمه حوادث دانش‌آموزی و هزینه کتب درسی ممنوع است و جذب مشارکت‌های داوطلبانه مردمی پس از شروع سال تحصیلی و با مصوبه انجمن اولیا مربیان مدرسه انجام می‌شود.

وی افزود: در مدارس غیردولتی نیز شهریه طبق نرخ مصوب شورای نظارت منطقه قابل دریافت است، اخذ کمک سرانه مدارس شاهد و حق‌الثبت مدارس استعدادهای درخشان نیز در هنگام ثبت‌نام صورت می‌گیرد.

سلیمی ادامه داد: دریافت وجوه فوق برنامه مدارس دولتی و هزینه خدمات دیگر مانند غذا و اردوها و ... در مدارس غیردولتی در هنگام ثبت‌نام ممنوع است و هزینه سرویس حمل و نقل مدارس با شروع سال تحصیلی دریافت خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: