کد خبر: ۵۴۶۸۴۰
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۶

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک در ارتباط با شاخص پذیرش مددجویان در این مجموعه گفت: سه گروه سالمندان، معلولان جسمی و حرکتی و بیماران ام‌اس در آسایشگاه نگهداری می‌شوند که شاخص پذیرش آنها بی‌کسی و فقر است.

به گزارش شفاف، محمدرضا صوفی‌نژاد در نشست خبری به مناسبت 50 سالگی توسعه و خدمت‌رسانی آسایشگاه خیریه کهریزک اظهار کرد: این مجموعه به خوشنامی معروف است و خیرین مختلفی از سطح کشور به آسایشگاه کهریزک مراجعه می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه آسایشگاه کهریزک یکی از واحدهای موسسه کهریزک در سطح کشور محسوب می‌شود، گفت: 3 گروه اصلی از جمله سالمندان و معلولان ذهنی و حرکتی و بیماران ام‌اس از مددجویان این مجموعه محسوب می‌شوند.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک خاطرنشان کرد: در هیچ‌ یک از نقاط کشور محلی برای نگهداری شبانه‌روزی بیماران ام‌اس وجود ندارد و تنها جایی که این عزیزان نگهداری می‌شوند آسایشگاه کهریزک است.

وی با اشاره به شاخص پذیرش در مجموعه آسایشگاه کهریزک گفت: بی‌کسی و فقر شاخص پذیرش در این مجموعه محسوب می‌شود. البته شاید استثنائاتی نیز وجود داشته باشد و افرادی به لحاظ علمی و امکانات مالی خوبی داشته باشند و آدم‌های توانمندی هم باشند اما همین افراد کسی را ندارند و به طبع آسایشگاه کهریزک اینها را پذیرش می‌کند.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک با بیان این جمله که کهریزک جای بدی نیست، گفت: به هر حال گاهی مواقع تقدیر و شرایط انسانها آنها را به آسایشگاه کهریزک می‌رساند و ما نیز موظف به خدمت‌رسانی به این افراد هستیم.

صوفی‌نژاد با اشاره به اینکه در حال حاضر یک‌هزار و 750 مددجو شامل سالمندان، معلولان جسمی و حرکتی و بیماران ام‌اس در آسایشگاه کهریزک نگهداری می‌شوند، گفت: مجموعه آسایشگاه کهریزک با عنایت و کمک مردم احداث و نیازهای مددجویان توسط خیرین تامین و در نهایت توسط خیرین و نیکوکاران نظارت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه 3 هزار و 200 مددجویی که در آسایشگاه تهران و البرز نگهداری می‌شوند یک تعدادی به لحاظ مالی برخوردار هستند، گفت: تعداد قابل توجهی از این افراد توان پرداخت هزینه‌های خود را ندارند و متوسط ماهیانه که از هر مددجو توسط آسایشگاه کهریزک دریافت می‌شود رقمی حدود 500 تا 550 هزار تومان در ماه است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: