کد خبر: ۵۴۶۸۴۵
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۷

مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک گفت: هزینه نگهداری هر مددجو در آسایشگاه کهریزک ماهیانه ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

به گزارش شفاف، حسن احمدی در نشست خبری پنجاهمین سالگرد توسعه و خدمت‌رسانی آسایشگاه کهریزک اظهار کرد: این آسایشگاه از سال 51 فعالیت خود را آغاز کرد و این موسسه توسط دکتر حکیم‌زاده راه‌اندازی شد و در طی این سالیان خدمات خوبی را به جامعه هدف خود ارائه کرده است.

وی با اشاره به اینکه در طی این سال‌ها علاوه بر ارائه خدمات در آسایشگاه کهریزک در تهران، آسایشگاه کهریزک در البرز، درمانگاه جواد‌الائمه نیز در تهران راه‌اندازی شده است، گفت: علاوه بر این موارد نیز مجموعه بانوان نیکوکار استان تهران و البرز نیز فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. همچنین دانشگاه علمی کاربردی نیز در آسایشگاه کهریزک تهران فعالیت خود را آغاز کرده است.

مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک با اشاره به اینکه 3250 نفر از مددجویان در دو آسایشگاه کهریزک تهران و البرز خدمات دریافت می‌کنند، گفت: علاوه بر این 350 نفر از سالمندان نیز در منازل خدمات مراقبت در منزل توسط مددکاران آسایشگاه کهریزک دریافت می‌کنند. ضمن اینکه بنا داریم در آینده نزدیک تعداد مددجویان مراقبت در منزل را افزایش دهیم.

احمدی همچنین به راه‌اندازی دانشگاه علمی کاربردی در مجموعه آسایشگاه کهریزک اشاره کرد و گفت: در این مجموعه نیز 300 دانشجو تحصیل می‌کنند که بالغ بر 145 نفر از فارغ‌التحصیلان در این دانشگاه از کارمندان و پرسنل دو آسایشگاه تهران و البرز هستند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در آینده نزدیک با جمعیت سالمندی روبرو هستیم، پیشنهاد ما این است که بتوانیم خدمات مراقبت در منزل را برای این افراد افزایش بدهیم چرا که هزینه مراقبت در منزل برای این گروه از جامعه یک‌چهارم هزینه نگهداری آنها در آسایشگاه کهریزک است. همچنین برنامه دیگری نیز در دست پیگیری است تا بتوانیم با همکاری شهرداران مناطق و نواحی بناهایی را با مشارکت خیرین احداث کنیم تا بازنشستگان ساعاتی از روز را برای گذراندن اوقات فراغت در این مکان‌ها حضور پیدا کنند.

مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک در ادامه در خصوص هزینه نگهداری هر فرد مددجو در آسایشگاه کهریزک گفت: بالغ بر 1700 تا 1800 نفر از نیکوکاران نیز در ماه با حضور در آسایشگاه کهریزک نسبت به نظافت و تمیزی مددجویان اقدام می‌کنند که چنانچه این مسئله را فاکتور بگیریم هزینه نگهداری هر مددجو در ماه 11 میلیون و 300 هزار تومان  در ماه محاسبه می‌شود و در صورتی که همکاری و مشارکت 1700 تا 1800 نیکوکار برای نظافت مددجویان در نظر بگیریم هزینه نگهداری هر فرد مددجو در ماه بالغ بر 9 میلیون تومان در ماه خواهد بود.

احمدی با بیان اینکه با توجه به افزایش حقوق و دستمزدها، 85 درصد از هزینه‌ها به بحث حقوق و دستمزد نیروی انسانی آسایشگاه کهریزک اختصاص پیدا می‌کند علاوه بر اینکه در اردیبهشت ماه امسال 3 میلیارد و 500 میلیون تومان مالیات توسط آسایشگاه کهریزک پرداخت شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: