کد خبر: ۵۴۶۸۷۵
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۷
باخت آذرشب در مبارزه تعیین قهرمان

تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران با کسب یک مدال طلا و یک نقره در روز پایانی رقابت های قهرمانی آسیا، در مجموع با ۲ طلا، ۴ نقره و ۲ برنز به کار خود پایان داد.

به گزارش شفاف، در ادامه رقابت‌های روز پایانی کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان اسیا در بیشکک قرقیزستان، محمد مرادی در ۷۱ کیلوگرم به مدال طلا رسید اما سید رضا آذرشب در وزن ۸۰ کیلوگرم به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۱ کیلوگرم، محمد مرادی در دیدار فینال برابر امیرشاه وهاب اف از ازبکستان به میدان رفت و در پایان با نتیجه ۲ بر ۲ پیروز شد و به مدال طلای آسیا رسید.

در این وزن ۷ کشتی گیر حضور داشتند و مسابقات به صورت دوره‌ای در دو گروه ۴ و ۳ نفره برگزار شد. مرادی پیش از این در مبارزه نخست با نتیجه ۸ بر ۳ مقابل امیرشاه وهاب اف از ازبکستان شکست خورد و در دومین مبارزه مقابل یوجین تاکاهشی از ژاپن با نتیجه ۷ بر ۴ به پیروزی دست یافت و به عنوان نفر دوم این گروه به مرحله نیمه نهایی رفت. مرادی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۴ از سد ژومارت آرالوف از قرقیزستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت و در فینال نیز شکست مقابل وهاب‌اف در دور مقدماتی را با کسب پیروزی جبران کرد.

در آخرین مبارزه این رقابت‌ها و در فینال وزن ۸۰ کیلوگرم ، سید رضا آذرشب مقابل آسان ژانیشوف از قرقیزستان به میدان رفت و در پایان با نتیجه نزدیک ۶ بر ۵ شکست خورد و نقره گرفت.

آذرشب پیش از این در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر مقابل کامرانبک اوتکیروف از ازبکستان به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۴ بر ۱ بیبیت کوراگانوف از قزاقستان را از پیش رو داشت و به دیدار فینال راه یافت.

اهورا بویری دیگر نماینده ایران در روز پایانی این مسابقات بود که پس از استراحت در دور اول، مقابل آکوبیر آنگوروف از ازبکستان با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب و با توجه به شکست این حریف، از دور رقابت‌ها حذف شد.

پیش از این و در روز نخست این رقابت‌ها، محمد جهانگیری در وزن ۱۱۰ کیلوگرم به مدال طلا رسید، پیام احمدی در ۴۵، علی احمدی وفا در ۴۸ و ابوالفضل میرشکار در وزن ۶۰ کیلوگرم به مدال نقره رسیدند و محمدرضا غلامی در وزن ۵۱ کیلوگرم و حمیدرضا کشتکار در وزن ۹۲ کیلوگرم نیز به مدال برنز دست یافتند.

به این ترتیب تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران در پایان رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ در قرقیزستان، با کسب ۲ مدال طلا توسط محمد مرادی در ۷۱ و محمد جهانگیری در وزن ۱۱۰ کیلوگرم، ۴ مدال نقره پیام احمدی در ۴۵، علی احمدی وفا در ۴۸ ، ابوالفضل میرشکار در ۶۰ و سید رضا آذرشب در وزن ۸۰ کیلوگرم و ۲ مدال برنز محمدرضا غلامی در ۵۱ و حمیدرضا کشتکار در وزن ۹۲ کیلوگرم، با کسب ۱۷۴ امتیاز عنوان نایب قهرمانی آسیا را از آن خود کرد.

قرقیزستان با ۱۸۲ امتیاز به قهرمانی رسید و قزاقستان نیز با ۱۷۰ امتیاز بر سکوی سوم ایستاد.

نایب قهرمانی ایران در این رقابت ها در حالی بدست آمد که سید رضا آذرشب نماینده وزن 80 کیلوگرم ایران در آخرین مبارزه این رقابت ها و در صورتکیه می توانست در دیدار فینال برابر حریف قرقیزستانی خود پیروز شود، ایران به عنوان قهرمانی می رسید اما با شکست 6 بر 5 مقابل حریف، قهرمانی تیمی آسیا را تقدیم تیم قرقیزستان کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: