کد خبر: ۵۴۷۲۶۲
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۱

 

ورق استیل از آن دست ورق های فولادی است که تقریباً در همه صنایع کاربرد دارد. از این ورق مقاوم، بادوام و انعطاف پذیر برای ساخت و تولید بسیاری از مصنوعات فلزی استفاده می شود. با توجه به این نکته تعجبی ندارد که امروزه شاهد فروش ورق استیل با مشخصات مختلف هستیم. فروش این ورق ها در ابعاد، مشخصات و گریدهای گوناگون صورت می گیرد و صاحبان صنایع این امکان را دارند که ورق استیل مورد نظر خود را با مشخصات دلخواه تهیه کنند.

فروش ورق استیل با مشخصات مختلف

فروش ورق استیل

 

آشنایی با انواع ورق استیل

همانطور که می دانید تنوع زیادی در بازار فروش ورق استیل وجود دارد. معمولاً انواع ورق استیل به دو دسته ورق های استیل آستنیتی و غیر آستنیتی ‌تقسیم می شوند. ورق های استیل آستنیتی یا ضدزنگ نسبت به انواع دیگر پرکاربردتر هستند، زیرا از مقاومت بالایی در برابر خوردگی، رطوبت و دیگر عوامل آسیب زا برخوردارند. ضمن اینکه بسیار انعطاف پذیر هستند و خوب فرم می‌ گیرند. این دسته از ورق های استیل خود در انواع مختلف تولید می‌ شوند. معروفترین و پرکاربردترین ورق های استیل ضد زنگ را می‌ توانیم به این صورت معرفی کنیم:

 • ورق استیل ۳۰۴
 • ورق استیل ۳۱۶
 • ورق استیل ۳۰۹
 • ورق استیل ۳۱۰
 • ورق استیل ۳۲۱

از بین این نمونه‌ ها ورق استیل ۳۰۴ و پس از آن ورق استیل ۳۱۶ به عنوان پر کاربردترین و محبوبترین ورق های استیل شناخته می‌ شوند. ویژگی‌ ها و قابلیت‌ های این محصولات موجب شده که بیش از سایر ورق های فولادی در صنایع مورد استفاده قرار بگیرند. انعطاف پذیری بالا، استحکام، عایق بودن و مقاومت در برابر رطوبت، خوردگی، فشار و... از جمله مشخصات مشترک ورق های استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ می باشد. گذشته از کیفیت ورق های استیل، مشخصات ظاهری این محصولات نیز موجب ایجاد تفاوت در آنها شده است. همچنان که امروز می‌ توانیم انواع ورق استیل را با ضخامت و ابعاد مختلف و به صورت طرحدار، مات، براق، آینه‌ای و... در بازار مشاهده کنیم.

فروش ورق استیل با مشخصات مختلف

فروش ورق استیل

 

بازار فروش ورق استیل

بررسی بازار فروش ورق استیل نشان می‌ دهد که همیشه تقاضای زیادی برای خرید این ورق فولادی وجود دارد. این مسئله با توجه به میزان بالای مصرف ورق استیل در صنعت امری طبیعی است. از صنایع کوچک و متوسط گرفته تا صنایع بزرگ همه به نوعی به ورق های استیل وابسته هستند. از طرفی میزان عرضه ورق استیل کمتر از میزان تقاضای این محصول است، به همین دلیل بازار فروش ورق استیل همواره از رونق لازم برخوردار است.

 

آشنایی با ورق استیل طلایی

ورق استیل طلایی یکی از انواع ورق استنلس استیل است که از پوششی به رنگ طلایی برخوردار است. این ورق فولادی به دلیل برخورداری از ظاهر زیبا عموماً برای مصارف تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر بخواهیم برخی از کاربردهای ورق استیل طلایی را نام ببریم می‌ توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • نمای داخلی و خارجی ساختمان ها
 • ساخت بدنه آسانسور
 • تولید لوازم خانگی
 • تولید وسایل زینتی و دکوری
 • تجهیزات سرویس بهداشتی
 • نمای داخلی و خارجی اماکن مذهبی
 • ساخت قاب تابلو

کاربردهای ورق استیل طلایی موارد متعددی را شامل می‌ شود. به طور کلی هر جا که در کنار کیفیت و مقاومت بالا، نمای ظاهری نیز اهمیت دارد از ورق استیل طلایی و دیگر ورق های استیل رنگی استفاده می شود.  ورق استیل طلایی همچون دیگر انواع ورق استیل تولید می شود. با این تفاوت که این ورق باید مرحله پوشش دهی را نیز از سر بگذراند. پوشش طلایی ورق های استنلس استیل طلایی از جنس تیتانیوم است. طی فرآیندهای مشخصی ورق استیل با فلز تیتانیوم روکش شده و به رنگ طلایی در می‌ آید. سطح کیفی پوشش دهی ورق استیل اهمیت زیادی دارد و می‌ تواند قیمت ورق استیل طلایی را تحت تاثیر قرار دهد. ورق استیل دکوراتیو طلایی ممکن است در انواع مات، براق یا آینه ای و خش دار تولید شود. هر یک از این محصولات از نظر قیمت متفاوت بوده و کاربردهای گوناگونی دارند.

فروش ورق استیل با مشخصات مختلف

قیمت ورق استیل

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: