کد خبر: ۵۴۷۲۸۷
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۱

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: در شهر مدینه تاکنون ۴۸۰۰ ویزیت، ۱۹۰۰ مورد تزریق و ۲۰۰ فقره سرم‌تراپی توسط تیم‌های اعزامی پزشکی صورت گرفته است و دیروز ۴ نفر از حجاج کشورمان برای درمان تکمیلی به بیمارستان اعزام شدند.

به گزارش شفاف، سید علی مرعشی، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر درباره خدمات بهداشتی و درمانی ارائه‌شده به زائرین حج 1401 اظهار کرد: در شهر مکه تاکنون 3509 نفر از زائرین ویزیت شده و به 1232 نفر خدمات پاراکلینیکی ارائه شده است همچنین تاکنون 39 نفر از زائران در بیمارستان جهت درمان‌های تخصصی بستری شدند و به سه‌هزار و 452 نفر خدمات دارویی از طریق داروخانه هلال احمر ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه خدمات بهداشتی و درمانی متنوعی به زائرین ارائه می‌شود، گفت: در مجموع از ابتدای آغاز مراسم حج 1401 تاکنون 19 هزار خدمت به حجاج ارائه شده است و خوشبختانه مشکل خاصی برای زائرین به‌وجود نیامده است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به این که جمهوری اسلامی ایران خدمات بهداشتی و درمانی منحصربه‌فردی در مراسم حج 1401 به حاجیان ارائه می‌دهد، مطرح کرد: نمایندگان وزارت بهداشت عربستان در روزهای اخیر از نحوه ارائه خدمات بهداشتی درمانی از سوی مراکز درمانی هلال احمر بازدید نمودند و ضمن ابراز رضایت خود این خدمات را بدون نقص توصیف کردند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: