کد خبر: ۵۴۷۲۹۹
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۴

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران از عرضه محصولات مازاد میادین توسط وانت‌بارها خبر داد و گفت: بیش از ۸۰ تا ۹۰ درصد محصولات وانت‌ها کم‌کیفیت است.

به گزارش شفاف، ایوب فصاحت در هفتاد و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالات اعضای شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه نظارت بر غرفه‌های میادین میوه و تره‌بار مستمر انجام می‌شود، گفت: 11 رئیس بازار که ارتباطات غیرمعقول داشتند، در ماه‌های آینده جابجا می‌شوند. یکی از مهمترین دلایل افزایش کیفیت، مدیریت روسای بازارها هستند و این موضوع نظارت شده است.

فصاحت همچنین تصریح کرد: ما یک ریال به سپرده‌های غرفه‌ها دست نزده‌ایم و هیچ مبلغی برداشت نشده است. سپرده‌ها در حسابی ویژه مسدود می‌شود و کسی به این مبالغ دست نمی‌زند. البته می‌توان نظارت دقیقی بر این موضوع داشت.

وی با بیان اینکه کیفیت میوه با نظارت اصلاح می‌شود، تصریح کرد: تاکنون کیفیت محصولات 5 تا 10 درصد افزایش یافته است و برگشت میوه و کالاهای پروتئینی به دلیل عدم کیفیت آن در این ایام انجام شده است. تلاش ما بر این است که اپلیکیشن سازمان با کمترین ایراد ممکن در اختیار شهروندان قرار بگیرد و در این زمینه تمام توان خود را به کار می‌گیریم.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران با بیان اینکه 200 زمین برای احداث میادین معرفی شده بود، گفت: مکان یابی دقیق در خصوص اراضی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه محصولات عرضه شده در وانت‌ها از محصولات مازاد میادین است، تصریح کرد: بیش از 80 تا 90 درصد محصولات وانت‌ها کم کیفیت است. البته 10 تا 15 درصد نیز محصولات خود را به طور مستقیم از ورامین تهیه و عرضه می‌کنند.

فصاحت با بیان اینکه غرفه‌های موجود در ایستگاه‌های مترو پیش از عید نوروز تحویل داده شد، گفت: بهره‌برداران در جلسات حضور داشتند اما اعلام کردند در شلوغی منتهی به ایام نوروز، توان حضور در این ایستگاه‌ها را ندارند. امروز 21 غرفه فعال شده و تعدادی نیز در حال پیگیری برای انعقاد قرارداد است.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران با اعلام اینکه 30 تا 40 پروژه تا یک یا دو ماه آینده کلنگ‌زنی خواهد شد، گفت: این اقدام کار بزرگی است و شهردار تهران تأکید ویژه‌ای روی این موضوع داشته است. این بازارها در قالب بازارهای کوچک مقیاس پیش‌بینی شده و ممکن است تعدادی از این موارد از میادین بزرگ باشند که به متراژ زمین اختصاص داده شده بستگی دارد البته مکان‌یابی اراضی نیز در این زمینه مورد اهمیت است.

وی با بیان اینکه پیش از این 100 میدان مناسب‌سازی شده است، گفت: مناسب‌سازی 30 میدان نیز در دستور کار قرار گرفته است. همچنین ما در مواردی در میدان مرکزی که پول کلان می‌گیرند و به عرضه می‌پردازند، برخورد می‌کنیم. علاوه بر این هوشمندسازی و صنایع تبدیلی را نیز در میدان مرکزی دنبال می‌کنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: