کد خبر: ۵۴۷۳۳۹
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۶

نایب رئیس کمیته ملی المپیک گفت: از مجمع بوکس لذت بردم،‌ چون همه چیز نقد شد ولی کسی به کسی توهین نکرد.

به گزارش شفاف، فضل الله باقرزاده، نایب رئیس کمیته ملی المپیک در حاشیه مجمع عمومی فدراسیون بوکس گفت: در این مجمع تمام فعالیت‌های یک ساله فدراسیون مورد بررسی قرار گرفته و چون مجمع بالاترین رکن فدراسیون‌های ورزشی است باید تاییدیه نهایی، توسط این مجمع صادر شود. در مجمع نیز بحث‌های زیادی انجام شد. می‌توانم بگویم جامعه بوکس در مجموع موفق بوده است. از مجمع بوکس لذت بردم،‌ چون همه چیز نقد شد ولی کسی به کسی توهین نکرد.

نایب رئیس کمیته ملی المپیک ادامه‌ داد: بوکس به یک رشته مدال آور در میادین بین المللی تبدیل شده و در سطح جهان درخشیده است. کمیته ملی المپیک یک سالن را تجهیز کرده و در اختیار فدراسیون بوکس قرار داده که با تلاش‌های رئیس فدراسیون بوده است. این رشته نشان داده که می‌تواند جزو رشته‌های مدال آور المپیک باشد مثل چیزی که در شمشیربازی رخ داد. ما با دست خالی به اینجا رسیدیم. اگر بوکس مثل رشته‌های دیگر سوم مشترک داشت در المپیک مدال می‌گرفتیم. بوکس نیاز دارد که مورد توجه قرار بگیرد.

باقرزاده در مورد اختصاص یک خوابگاه به فدراسیون بوکس تصریح کرد: جایی نبوده که کمیته ملی المپیک از فدراسیون بوکس و رئیس آن حمایت نکرده باشد. بودجه اما محدود است.

او ادامه داد: کمیسیون فرهنگی مجلس از بین 29 رشته المپیکی به 13 رشته کمک‌های محدودی انجام داده است. ضمن تشکر از مجلس باید از آنها پرسید پس تکلیف رشته‌های دیگر چه می‌شود؟ والیبال چه می‌شود؟ والیبالی که با پیروزی مقابل آمریکا، شور و شعف را برای مردم ایران به ارمغان آورد. در مقابل رشته‌هایی که در رده سوم و چهارم آسیا قرار دارد و حتی اسمشان را نمی توان آورد، 7 میلیارد تومان بودجه دریافت کرده‌اند. این کمک‌ها به هر کسی که دوست و رفیقی داشت ارائه شده و این درست نیست.

وی اضافه کرد: اگر قرار است این مقدار پول به عنوان بودجه فرهنگی به فدراسیون‌ها اختصاص داده شود باید به طور مساوی بین همه توزیع شود. باید دید متر و ملاک اختصاص این نوع بودجه چیست. دنیا از مدال طلای جواد فروغی در تیراندازی المپیک، شگفت زده شد ولی ما خودمان یک ریال هم به فدراسیون تیراندازی کمک نمی‌کنیم. همه فدراسیون‌های ورزشی ناراضی بودند و گلایه داشتند که این ارزیابی توسط چه کسی انجام شده است.

نایب رئیس کمیته ملی المپیک  در پایان گفت: ممکن است برخی از دوستان از من ناراحت شوند اما من نمی‌توانم این حرف‌ها را نزنم. کسانی که بودجه مملکت را تقسیم کرده‌اند باید پاسخگو باشند

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: