کد خبر: ۵۴۷۴۰۴
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۸

دور تازه نمایش‌ مستندهای مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، (اکران حقیقت) از سه‌ شنبه ۱۴ تیرماه شروع می‌شود.

به گزارش شفاف، «انیمیشن ایرانی» به کارگردانی مهرداد شیخان، از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، سه‌شنبه 14 تیرماه و در قالب طرح «اکران حقیقت» نمایش داده شده و درباره آن گفت‌و‌گو می‌شود.

مستند «انیمیشن ایرانی» روایتی از ورود انیمیشن به ایران، هنرمندان مؤثر در این رشته و سیری است که پویانمایی از گذشته تا امروز طی کرده است. این جلسه نمایش ساعت 17:30 با حضور کارگردان و با اجرا و کارشناسی مهرداد فراهانی برگزار می‌شود. علیرضا گلپایگانی استاد دانشگاه هنر، کارگردان و تهیه‌کننده انیمیشن میهمان ویژه این مراسم است.

طرح «اکران حقیقت» تابستان 1400 با هدف نمایش مستندهای تولید شده در مرکز گسترش در سامانه هاشور و مراکز فرهنگی سراسر کشور راه اندازی و در قالب آن مستندهای «بانو قدس ایران» (مصطفی رزاق‌کریمی)، «در جستجوی خانه خورشید» (مهدی باقری)، «ف- الف» (فرشاد اکتسابی)، «زیر این چتر باران می‌بارد» (کتایون جهانگیری) و «بر سر خاک» (محسن خانجهانی) نمایش داده شد. 

دور تازه «اکران حقیقت» با «انیمیشن ایرانی» آغاز می‌شود. این جلسات هر هفته سه‌شنبه در سالن نمایش مرکز گسترش با حضور علاقه‌مندان ادامه خواهد داشت. شرکت در این جلسات، برای علاقه‌مندان آزاد است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: