کد خبر: ۵۴۷۴۱۳
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲

مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان ایران از مذاکره با مدیرکل دفتر سلولزی وزارت صمت برای برداشتن سقف ارزی واردات زینک در سال جاری خبر داد.

به گزارش شفاف، غلامرضا شجاع مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان ایران در گفت و گویی‌، با اشاره به اعمال شرط سقف و سابقه در واردات گفت:‌ ما در واردات زینک دچار مشکل شده‌ایم به‌دنبال تعیین میانگین و سقف واردات برای تخصیص ارز جهت واردات‌، ما با مشکلاتی مواجه شده‌ایم‌؛ از همین رو در حال رایزنی با مدیرکل دفتر چاپ، سلوزی و نوشت‌افزار وزارت صمت هستیم تا بتوانیم شرایط را تغییر دهیم.

وی ادامه داد:  اکنون میانگین سقف واردات بر اساس سقف واردات دو سال 98 و 99 محاسبه می‌شود که هم درگیر کرونا بودیم و هم سفارشات چاپی حجم قابل توجهی کاهش داشت. ما با سقف واردات فعلی، با توجه به رونق دوباره فعالیت‌ها از جمله چاپ، به مشکل در تأمین زینک برخواهیم خورد. 

شجاع تصریح کرد:‌ در این زمینه با مدیرکل دفتر سلولزی‌، چاپ و نوشت‌افزار وزارت صمت وارد رایزنی شدیم،‌ خانم ابروفراخ مدیرکل دفتر در نامه‌ای به اداره کل چاپ در این زمینه استعلام کرده‌اند و وزارت ارشاد نیز از واردات زینک حمایت کرده است،‌ البته هنوز از سوی دفتر سلولزی نتیجه مشخصی به درخواست ما داده نشده است،‌ اما امیدواریم سقف واردات برای زینک در سال جاری برداشته شود.

وی ثبات قیمت‌ها در بازار زینک را نتیجه کاهش سفارشات چاپی دانست و گفت‌: با وجود اینکه واردات کالای جدید 15 درصد از واردات سال گذشته گران‌تر شده است،‌ به دلیل نبود تقاضا قیمت‌ها ثابت نگه داشته شدند.

 شجاع در ادامه به معافیت مالیاتی چاپخانه‌‌داران اشاره کرد و گفت: بدنبال برداشت سلیقه‌ای ماموران سازمان مالیاتی از معافیات مالیاتی چاپ ما با نمایندگان مجلس و مدیران وزارت ارشاد وارد گفت‌وگو شدیم و نهایتا به این نتیجه رسیدیم که کلیه خدمات چاپ و زینک از معافیت مالیاتی بهره می‌برند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: