کد خبر: ۵۴۷۴۲۶
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۴

معاون آموزش وزارت بهداشت گفت: در سال جاری ظرفیت پذیرش دستیار تخصصی را تقسیم کردیم و ۴۰۰۰ نفر را به آزمون ملی دستیاری تخصیص دادیم.

 به گزارش شفاف، ابوالفضل باقری فرد معاون آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سیاست وزارت بهداشت افزایش دستیار تخصصی بوده که سال گذشته این ظرفیت چهار هزار و ۳۰۰ نفر بود که در نهایت سه هزار و ۶۰۰ نفر با اولویت در رشته‌های لوکس پذیرش شدند که متاسفانه تعدادی از صندلی‌های دستیاری به ویژه در رشته‌های پایه و مادر در دانشگاه‌ها و مراکز محروم خالی ماند.

وی افزود: سال جاری ظرفیت را تقسیم کردیم و چهار هزار نفر را به آزمون ملی دستیاری اختصاص دادیم که داوطلبان اکنون در حال تعیین رشته هستند.

معاونت آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد: در پذیرش دستیاری پزشکی سال جاری بیش از ۵۰۰ ظرفیت برای نخستین بار با بومی گزینی جذب خواهند شد.

باقری‌فرد ادامه داد: آزمون این پذیرش را دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور با نظارت جدی وزارت بهداشت برگزار می‌کنند و افرادی می‌توانند در این آزمون شرکت کنند که بومی همان مناطق باشند و بدیهی است که بعد از پایان تحصیلات تعهدات در همان مناطق خاص خواهد بود.

وی تصریح کرد: ما تلاش داریم با این روش ماندگاری متخصصان را تضمین کنیم بنابراین ظرفیت پذیرش دستیاری نه تنها کمتر نشده؛ بلکه نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: