کد خبر: ۵۴۷۴۲۸
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۱

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: انتظار ما از رئیس کمیته بین‌المللی المپیک این است که مداخله موثری برای رفع تعلیق ظالمانه جودو داشته باشد تا این رشته المپیکی بتواند در بازی‌های آسیایی هانگژو و المپیک پاریس حضور داشته باشد.

به گزارش شفاف، حمید سجادی وزیر ورزش و رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک که در لوزان سوئیس حضور دارند، با توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک و جمعی از معاونین وی دیدار و گفت‌وگو  کردند.

صالحی امیری در خصوص اهمیت این دیدار برای ورزش ایران اظهار داشت: نشست سجادی و من با توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک و معاونین وی بسیار سازنده بود و بر روی سه محور اساسی بحث و تبادل نظر شد.

وی تصریح کرد: نخستین محور این بود که عنوان داشتیم کمیته ملی المپیک ایران در چارچوب منشور  المپیک فعالیت‌های گسترده‌ای در سال‌های اخیر بخصوص  در ایام سخت کرونا و تحریم‌های ظالمانه داشت و توانست با کسب بیشترین سهمیه در ادوار المپیک در توکیو 2020 به نوعی بتواند جایگاه خود را  برای المپیک پاریس 2024 ارتقا اساسی بدهد و در همین راستا گزارشی از روند فعالیت های دو سال اخیر ورزش کشور و کمیته ملی المپیک ارائه شد که مورد توجه توماس باخ قرار گرفت.

صالحی امیری در ادامه خاطرنشان کرد: نکته دوم که بسیار برای ما حائز اهمیت بود و مطرح شد، این بود که IOC همچنان حمایت‌های لازم را در برابر برخی فشارهای غیر منصفانه در قبال ورزش کشورمان داشته باشد. نکته سوم انتظار ما از باخ این است که  مداخله موثری برای رفع تعلیق ظالمانه جودو داشته باشد تا این رشته المپیکی  بتواند در بازی‌های آسیایی هانگژو و المپیک پاریس حضور داشته باشد؛ چرا که مسئولین فدراسیون جودو کشورمان به رغم تعلیق زحمات بسیاری  کشیدند تا این رشته را در کشور زنده نگه دارند.

رئیس کمیته ملی المپیک در پایان خاطرنشان کرد: نکته بعدی ملاحظاتی بود که رئیس کمیته بین المللی المپیک  داشت راجع به مسائل مختلفی که ما با آن درگیر هستیم که متقابلاً پاسخ های لازم  داده شد. آن چیزی که نتیجه جلسه بود، ابراز رضایت توماس باخ و مدیران ارشد IOC از روند تحولات و توسعه ورزش قهرمانی در ایران و وفاق دو دستگاه ورزش ایران وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در چند سال اخیر بود و عنوان کردند فعالیت های ورزش ایران نشان دهنده روند رو به رشد آن است. آنها بر این نکته تاکید داشتند که این همکاری  مطلوبی که طی چند سال اخیر با IOC بوجود آمده است تداوم داشته  باشد.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: