کد خبر: ۵۴۷۵۷۱
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۵

 

اکثر افراد به دنبال آپارتمان های چند منظوره هستند، پارتیشن ها عملکرد این کاربرد را برای شما آسانتر می کنند. به‌ طور کلی به هر سیستمی که بتواند کار جداسازی قسمت ‌های مختلف را انجام دهد پارتیشن می گویند. پارتیشن در انواع مختلفی تولید می‌ شود که هر کدام دارای کاربردی هستند.

در این مقاله قصد داریم پارتیشن شیشه ایی، نحوه نصب و کارکرد آن را با هم بررسی کنیم.

 به وسیله پارتیشن شیشه ای طرح دار، ساده، رنگی و ... می توانید نمایی زیبا به محیط داده و فضایی تمیز و شفاف داشته باشید، به خصوص در محیط های اداری بهترین گزینه که بسیار حیاتی است و چشم انداز زیبایی به فضا می دهد.

پارتیشن هوشمند شیشه ایی، نحوه نصب و کارکرد آن

 معماران از این ترفند به عنوان دیوار برای جداسازی فضاها استفاده می کنند. یک دیوار شیشه ای هوشمند در دفتر کار و یا منزل موجب بزرگی و روشنایی ساختمان می شود، همین طور به افراد اجازه می دهد هنگام نیاز به حریم خصوصی شیشه پارتیشن را مات کنند. به عنوان مثال شما میتوانید یه اتاق خواب یا اتاق کار در گوشه ای از هال ایجاد کنید که با دیوار شیشه ای از بقیه فضا جدا شود و در صورت لازم از دیوار شیشه ای به عنوان مات کننده استفاده کنید.

پارتیشن هوشمند شیشه ایی، نحوه نصب و کارکرد آن

پارتیشن شیشه ای چیست؟

پارتیشن در واقع دیوار یا جدا کننده موقت است که جزء سازه های اصلی ساختمان نیست، با استفاده از این وسیله می توانید از فضا بیشتر و بهتر استفاده کنید و یک بخش بزرگ را به چند قسمت تقسیم کرده تا عملکرد گوناگونی داشته باشند و همچنین می توان از آن به عنوان یک عایق صوتی استفاده کرد. از پارتیشن های شیشه ایی بیشتر در ساخت دفترهای کار استفاده می شود.

از پارتیشن ها در مکان های متفاوت اداری، مسکونی و غیر مسکونی می توان استفاده کرد، پارتیشن در جنس های متفاوت چوبی، شیشه ای و ... موجود است که به دو صورت تک جداره و دوجداره تولید می شود.

پارتیشن شیشه ای باید از شیشه های بادوام و سکوریت تهیه شود، کیفیت یراق آلاتی هم که در آن به کار می رود باید عالی باشد تا بتوان محصول با کیفیتی را ارائه داد.

انواع پارتیشن های اداری هوشمند

پارتیشن‌ های اداری هوشمند انواع مختلفی دارند که شامل:

۱. پارتیشن‌ های هوشمند تک ‌جداره و دوجداره

۲. پارتیشن هوشمند شیشه‌ ای

۳. پارتیشن هوشمند فریم لس و … می باشند.

 در ساخت پارتیشن ‌های تک ‌جداره هوشمند، همانند پارتیشن‌ های معمولی تنها از یک جداره شیشه ‌ای استفاده خواهد شد.

پارتیشن فریم لس چیست؟

پارتیشن های شیشه ای فریم لس، مدل جدیدی از تقسیم کننده های محیط  هستند که به دلیل اینکه هیچ فریمی در آن به کار نرفته است نام این مدل پارتیشن ها را فریم لس، گذاشته اند.

پارتیشن شیشه ای فریم  لس جنس متفاوتی از سایر پارتیشن ها دارد و همین امر باعث شده در بین مشتریان طرفداران بیشتری پیدا کند. پارتیشن های شیشه ای مدل فریم لس  زیبایی بسیار زیادی نسبت به سایر پارتیشن ها دارند. معمولا اکثر پارتیشن های شیشه ای، برای اینکه نصب آن‌ها ساده تر صورت گیرد و هم به نوعی این پروفیل ، محافظی برای شیشه باشد، آن‌ها را با پروفیل هایی آلومینیومی و… می سازند که از زیبایی آن می کاهد و باعث می شود افراد از این مدل استقبال نکنند، اما پارتیشن های فریم لس با شیشه های بسیار نازک و همچنین بدون فریم طراحی شده اند که تقریبا اکثر افراد آن را می پسندند. در این مدل پارتیشن فریم لس هیچ قاب یا محافظی مثل پروفیل ها دور آن ها به کار نرفته است اما شیشه هایی که در ساخت این مدل پارتیشن ها استفاده میشوند بسیار مقاوم و همچنین با دوام‌اند و از نوع تک جداره می باشند.

پارتیشن های شیشه ای فریم لس جزو مدرن ترین پارتیشن ها برای محیط کار هستند که با وجود شیشه ای بودن خود، فضا را شلوغ نکرده و همچنین جلوه خاصی را نیز به محیط می دهند. یکی از مزایای این‌ پارتیشن قیمت مقرون به صرفه آن است.

پارتیشن شیشه ایی هوشمند

پارتیشن های هوشمند به طور خودکار قابلیت حرکت و… دارد و از مدل های فریم لس بسیار جدیدتر و مدرنتر است.

پارتیشن های هوشمند، مزایای بسیار زیادی دارند.

یکی از مزایای پارتیشن شیشه ایی هوشمند و فریم لس این است  که فضای کمتری را به خود اختصاص می دهند و با وجود جنس شیشه ای که دارند، اصلا باعث شلوغی فضا و یا کمبود جا در محیط نمی شوند و برای افرادی که شلوغی را دوست ندارند بسیار گزینه مناسبی است و همچنین قابلیت کنترل از راه دور هم دارند.

پارتیشن هوشمند دو جداره

پارتیشن ‌هوشمند دوجداره  معمولا برای تبدیل فضاهای بزرگتر به چندین بخش کوچکتر استفاده می شود.

 پارتیشن ‌های دو جداره را معمولا از جنس ‌های مختلفی تولید خواهند کرد که یکی از آن‌ ها پارتیشن‌ های دوجداره شیشه ‌ای هوشمند می ‌باشد، برای ساخت پارتیشن ‌های دوجداره باید به ابعاد و متراژی که محیط کاری شما دارد توجه زیادی داشته باشید، چرا که با توجه به فضای کاری شما باید به ساخت پارتیشن دوجداره بپردازند.

پارتیشن هوشمند شیشه ایی، نحوه نصب و کارکرد آن

ویژگی پارتیشن هوشمند دوجداره

۱. پارتیشن‌ های هوشمند دوجداره از مقاومت بیشتری نسبت ‌به دیگر پارتیشن‌ها برخوردار هستند. استقامت این پارتیشن ‌ها باعث می ‌شود که از اصطکاک کمتری برخوردار شوند.

۲. علاوه ‌بر عایق صدا، عایق‌‌ حرارتی هم هستند بنابراین در مصرف انرژی جلوگیری می ‌کند.

اگر قصد دارید که با استفاده از پارتیشن دوجداره هوشمند سکوت و آرامش را در محیط کار خود ایجاد کنید، باید آن‌ ها را به سقف متصل کنید، بنابراین ارتفاع شیشه باعث می‌ شود که سر و صدا به بیرون از اتاق درج پیدا نکند، همچنین برای زیبا نشان ‌دادن این پارتیشن ها می‌ توان از پرده ‌های کرکره هم استفاده کرد که باعث جلوگیری از ورود نور به داخل اتاق ‌ها خواهند شد.

نحوه نصب پارتیشن شیشه ایی

نصب پارتیشن شیشه ای از اهمیت بالایی برخوردار است و   به طور مستقیم بر کیفیت و عمر ماندگاری آن پس از اتمام نصب تأثیر می گذارد. نصب پارتیشن شیشه ایی ممکن است  ساده به نظر برسد اما نیاز به دقت بالایی دارد. اگر این پارتیشن به درستی نصب نشود دچار آسیب میشود. شما می توانید از یک کارشناس برای نصب کمک بگیرید یا اگر می خواهید این سازه را خودتان نصب کنید باید مراحل آن را به طور دقیق انجام دهید.

هوشمند سازی پارتیشن های اداری چه مزایایی دارد؟

شیشه های هوشمند شفاف تر و واضح تر از شیشه های معمولی هستند.

این شیشه ها یووی بوده و جلوی اشعه های مضر خورشید را  میگیرد، همچنین می توان از این شیشه ها به عنوان پرده تصویر استفاده کرد زیرا قابلیت نگه داری تصویر بر روی خود را دارد.

شما به سادگی می توانید با فشار دادن یک کلید شیشه را از حالت ماتی در آورده و به شیشه شفاف تبدیل کنید و یا برعکس.

از این شیشه های هوشمند در محیط هایی مانند حمام شیشه ای، اتاق های کنفرانس ادارات و شرکت ها، پارتیشن بندی های اداری، پنجره ها و … استفاده می شود.

 شیشه های هوشمند چه ویژگی هایی دارند؟

۱. عایق صوتی بالایی دارد.

۲. حریم شخصی برای افراد ایجاد می کند.

۳.در امور آموزشی می توان به عنوان صفحه نمایش از آن استفاده کرد.

۴. برای اتاق کنفرانس، محیط اداری، اتاق خواب ها مورد استفاده قرار می گیرد.

۵. در مقابل ضربه ایمنی بالایی دارد.

۶. در این سیستم تغییر از حالت شفاف به مات یا مات به شفاف اجرایی است. برای مات شدن این شیشه ها کلید، ریموت یا پدال تعبیه شده است.

سخن پایانی

با پیشرفت معماری داخلی و پیشرفت ایده ها در این زمینه، امروزه می توان  شاهد بسیاری از مدل ها و طرح های داخلی برای محیط کار بود که علاوه بر زیبایی بخشیدن به فضا، بسیار با صرفه هم هستند. پارتیشن های اداری، نمونه ای از عناصر پیشرفته در معماری داخلی یک محیط کار هستند که هر محیطی برای صرفه جویی در هزینه ها و همچنین راحتی کارمندان خود باید آن ها را تهیه کند.

شرکت پرچین یکی از بهترین تولید کنندگان پارتیشن در ایران می باشد و با مجرب ترین کادر در خصوص نصب انواع پارتیشن می تواند یک فضای اداری مدرن و بسیار زیبا برای شما فراهم کند اگر نیازمند نصب پارتیشن هستید به کارشناسان پرچین مراجعه کنید.

با تشکر از توجه و همراهی شما عزیزان.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: